" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BÜYÜK AİLE” HAVRAN’DA

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa uzman ekiplerinin koordine ettiği Havran “BüyükAile” programı, Havran’ın Köylüce Mahallesi’nde başladı. Köylüce’deki programa Karalar ve Çakırdere Mahalleleri’nden de vatandaşlar otobüslerle taşınarak etkinliklere ortak edildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekipleri tarafından koordine edilen Havran “BüyükAile” Oluyor programı başladı. Havran’ın Köylüce Mahallesi’nde başlayan programa Karalar ve Çakırdere Mahalleleri’nden de vatandaşlar otobüslerle […]

BÜYÜK AİLE” HAVRAN’DA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa uzman ekiplerinin koordine ettiği Havran “BüyükAile” programı, Havran’ın Köylüce Mahallesi’nde başladı. Köylüce’deki programa Karalar ve Çakırdere Mahalleleri’nden de vatandaşlar otobüslerle taşınarak etkinliklere ortak edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekipleri tarafından koordine edilen Havran “BüyükAile” Oluyor programı başladı. Havran’ın Köylüce Mahallesi’nde başlayan programa Karalar ve Çakırdere Mahalleleri’nden de vatandaşlar otobüslerle taşınarak etkinliklere katılımları sağlandı. Köylüce meydanına konuşlanan ve projelerin yer aldığı Sergi TIR’ı, Havranlıların beğenisine sunuldu. “BüyükAile” etkinlikleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Program kapsamında Köylüce Mahallesi’nde Beyaz Masa ekiplerinin koordinasyonunda bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Paşaköy Mahallesindeki etkinliklerde; Köylüce, Karalar ve Çakırdere’de yayaşan öğrencilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Hareketliliğin Önemi” ile “ Minik 112” eğitimi, Gıda Tarım İl Müdürlüğü tarafından “Gıda Güvenirliliği Eğitimi” ile İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından “Yangın Söndürme Tatbikatı ve Ateş Söndürme Eğitimi” verilerek öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir hayat sürebilmelerinin önemi anlatıldı.

VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ SAĞLIK TARAMASI YAPILDI

Etkinliğe katılan öğrenciler ile etkinliğe katılan tüm vatandaşlar lokma hayrı yapıldı. Bu arada, Köylüce Mahallesi Muhtarlığı’nda kurulan sağlık masası ile 165 vatandaşa şeker ölçümü, 103 vatandaşa kemik ölçümü, 18 vatandaşa ise kanseri taraması yapıldı. 60 vatandaşa ise kendi sağlık taramalarını yapabilmeleri için materyaller dağıtıldı. Etkinliğe katılan vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a “BüyükAile” projesi ile kendilerine sunulan imkan ve hizmetler için teşekkür ettiler.

BüyükAile’nin Havran ilçesindeki programı 3 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek. Program kapsamında Beyaz Masa’nın uzman ekipleri ilçedeki tüm merkez ve kırsal mahalle vatandaşları ile bir araya gelmeyi planlıyor. 3 Haziran’da ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile protokolün de katılacağı Havran final etkinilği gerçekleştirilecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.