GÖMEÇ’TE ESNAF ZORDA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

GÖMEÇ’TE ESNAF ZORDA

Gömeç’te Karayolları Genel Müdürlüğü, 2. Bölge müdürlüğü tarafından E-87 karayolu kenarına düzenlenen kaldırım çalışmalarından ret kararı çıktı.
Geçtiğimiz ay E-87 karayolu kenarına kaldırım döşenmesi döşenmesini protesto eden ve Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu ile görüşen esnaflar, belediyenin bu konuda yetkili olmadığını, konuyu Karayolları Gene Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğüne taşımıştı. Yolun tretuar yapılması sonucu 34 esnaf ve Gömeç Esnaf Odası tarafından toplanan 34 imza ile Karayolları İzmir Bölge müdürlüğüne müracaat eden esnafların talepleri ret edildi. Karayolları tarafından verilen cevabı yazıda “ Bölge müdürlüğümüzce yapım çalışmaları devam eden Gömeç 14. Bölge hudut Yolu BSK çalışmaları işinde, ilgi yazı dilekçeniz incelenmiş.Gömeç şehir geçişi yürürlükteki imar planı, Trafik yasası ve karayolu Geometrik Standartlarına uygun olarak projelendirilmiştir. Ticari tesislere ait giriş çıkış için yol geçiş izin belgesi yürürlükteki yasa ve yönetmelikler çerçevesinde verilmektedir. Tesis sahiplerinin bu kapsamda hareket etmeleri gerekmektedir.” Dendi. Gömeç Esnaf Odası Başkanı Osman Duran ise yaptığı açıklamada, “ E-87 karayolu üzerinde bir çok esnafımızın dükkanlarına giriş noktaları kapanmış durumda. Bu nedenle esnaflarımız çok zor şartlar atında hizmet etmekte. Hatta araç ile giriş çıkış yapılamayan bazı esnaflarımız ise kepenk kapatma durumuna gelmiştir. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.