ATATÜRK FOTOĞRAFLARLA ANILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ATATÜRK FOTOĞRAFLARLA ANILDI

 

ADD Edremit şubesinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısı ile hazırladığı Atatürk Fotoğrafları isimli sergi Akçay Nihat Tansoy İÖO karşısında açıldı.

 

 

ADD Edremit şubesinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısı ile hazırladığı Atatürk Fotoğrafları isimli sergi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katılımı ile açıldı. Açılış konuşmasını yapan Atatürkçü düşünce derneği Edremit şubesi başkanı Yüksel Eker “Atatürk bir konuşmasında “Ben 19 Mayıs’ta doğdum” demiştir. Atatürk’ün bağımsızlık ışığını yaktığı 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini göstermektedir. Çünkü 19 Mayıs 1919 ülkenin aydınlık geleceği için atılan ilk adımdır. Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emaneti Cumhuriyete sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üzerine düşeni yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile vaklasan, iyi Eğitim almış, teknolojik kabiliyetleri ile donatılmış Türk Genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle alıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin;19 Mayıs Atatürk’ü, Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı sevgi, saygıyla kutluyoruz” dedi.  Ardından kesilen pasta ve ikramlardan sonra sergi deki Atatürk fotoğrafları gezildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.