" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

” ÜNİVERSİTELİ ELLER, RENKLİ ŞEHİRLER “

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde turizm atağı devam ediyor. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçenin turizm merkezi olması yönünde hem kırsal hemde merkezde çalışmaları bu yönde sürdürüyor. Sındırgı’da bir yandan tarihi doku gün yüzüne çıkarırken bir yandan da turizmle ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriliyor. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ilçenin turizm merkezi olabilmesi için her kesimin elini taşın […]

” ÜNİVERSİTELİ ELLER, RENKLİ ŞEHİRLER “
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde turizm atağı devam ediyor. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçenin turizm merkezi olması yönünde hem kırsal hemde merkezde çalışmaları bu yönde sürdürüyor. Sındırgı’da bir yandan tarihi doku gün yüzüne çıkarırken bir yandan da turizmle ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriliyor. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ilçenin turizm merkezi olabilmesi için her kesimin elini taşın altına koyması için kahvaltı da buluşup bilgiler aktarıyor. Esnafla başlayan toplantılar Balıkesir Üniversitesi Sındırgı Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile devam etti. Sındırgı Belediyesi ve MYO ortak bir çalışmaya imza atarak “Üniversiteli Eller, Renkli Şehirler” projesini hayata geçiriyor. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve MYO Müdürü Prof. Dr. H. İbrahim Özmen öğrencilerle kahvaltıda buluşarak, proje hakkında bilgiler verdi.

Sındırgı’nın gelişimine her zaman katkı sağlayacaklarını belirten Sındırgı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. H. İbrahim Özmen; “ 2006 yılından beri Sındırgı’da görev yapıyorum ve hep Sındırgının nasıl katkı sağlayabiliriz, buraların sosyal ekonomik gelişimine nasıl bir faydamız olabilir, Sındırgının geleceğine nasıl bir iz bırakabiliriz telaşesini, düşüncesini her zaman taşıdık. Üniversiteli Eller, Renkli Şehirler etkinliğinde Sındırgı’ya bir sosyal dokunuşumuz olması açısından son derece önemli. Belediye başkanımızla birlikte böyle bir etkinlikte görev almak bizleri mutlu ediyor. Bu etkinliği gerçekleştirirken o sokakta yaşayan vatandaşlarımızın da çehresi değişecek. Mezuniyete gelen ailelerimizin ve misafirlerimizin okulumuza bakış açısı değişmiş olacak. Bizler açısından ufak dokunuşlar olacak ama ile için büyük değişimlere sebep olacağına inanıyorum” dedi.

MYO Müdürü Prof. Dr. H. İbrahim Özmen’den sonra konuşan Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ise; “ Bu şehrin kaybedilen ekonomisini, kültürünü sosyal yapısını bir yirmi yıl sonra, otuz yıl sonra hem doğal hem de para kazanabilecek hale nasıl getirebiliriz derdi ile dertlendiğimizden dolayı bazı çalışmalar yapıyoruz. 24 km mesafede dünyanın bir doğal hayatı yaşıyor. Emen Dere’de ise içinde radon gazı olan sedef, yara ve egzama gibi hastalıklara iyi gelen bir şifa kaynağı bulunuyor. Şimdiye kadar hep boşa akmışlar ama biz bunları ilçeye getirdik. 98 derece ile hem ısınma hem de seracılık yapılacak. % 60’ı orman, bir Çay gören barajı var, otantik bir görünümü var, işte biz bunları kullanarak bu memlekete ne yapabiliriz dedik, en büyük hedefimizi turizm olarak belirledik.  Ve çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. Üniversiteli Eller, Renkli Şehirler projesi ile ilçenin geleceğine ufak dokunuşlarla katkı sağladığınız için sizlere de teşekkür ederim” dedi.

Sındırgı Belediyesi ve Sındırgı Meslek Yüksekokulu işbirliği ile sokakların güzelleşmesi için ” Üniversiteli Eller, Renkli Şehirler ” projesi kapsamında pilot bölge seçilen Üniversite caddesindeki evlere ufak dokunuşlar uygulanacak. Üniversite öğrencileri, öğretmenler ve belediye personeli ile hayata geçirilecek proje 23-24 Mayıs tarihinde başlayacak. Projenin tamamlanması ile birlikte üniversite caddesi otantik bir görünüm kazanacak.

Proje kapsamında Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. H. İbrahim Özmen, Rızaiye Muhtarı Mustafa Karaca, Camicedit Muhtarı Taner Tüfekçi, ilgili birim amirleri, öğretim görevlileri ve resim öğretmenleri ve MYO öğrencileri belediye otelinde kahvaltıda bir araya geldi. Projenin uygulanması konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.