" />
USD
3,7068
EURO
4,3629
ALTIN
152,9093

KÖRÜ KÖRÜNE BU BAĞLILIK NİYE?

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy, Milli Mücadele yıllarında, Anadolu halkını Milli Mücadeleye katılmaya teşvik etmek, Onları gayrete getirmek için kasaba kasaba, şehir şehir dolaşarak, Sevr’in ne manaya geldiğini o zamana kadar pek anlayamamış olan Kastamonu halkının dehşetle açılan gözleri karşısında, ne kadar vahim bir vaziyet içinde bulunduğumuzu uzun uzun anlatarak; “Milletler topla, tüfekle, zırhlı […]

KÖRÜ KÖRÜNE BU BAĞLILIK NİYE?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy, Milli Mücadele yıllarında, Anadolu halkını Milli Mücadeleye katılmaya teşvik etmek, Onları gayrete getirmek için kasaba kasaba, şehir şehir dolaşarak, Sevr’in ne manaya geldiğini o zamana kadar pek anlayamamış olan Kastamonu halkının dehşetle açılan gözleri karşısında, ne kadar vahim bir vaziyet içinde bulunduğumuzu uzun uzun anlatarak; “Milletler topla, tüfekle, zırhlı ile, ordularla, tayyarelerle yıkılmaz. Milletler ancak aralarındaki rabıtalar çözülerek, herkes kendi başının derdine, kendi havasına, kendi menfaatine, kendi menfaatini temin kaygusuna düştüğü zaman yıkılır.”diyordu.

Ne yazık ki günümüzdeki siyasilerimiz Akif’in yıllar önce gördüğünü göremiyorlar. Çünkü görünen köy kılavuz istemez herkes kendi havasında, kendi menfaatinde, kendi menfaatini remin kaygusunda.

Güney doğuda ilçelerimiz, bir zamanlar birilerinin göz yumması ile Terör Örgütü PKK’nın yerleştirdiği el yapımı bombalarlarla delik deşik olurken, Kilis’imiz IŞİD’in bazılarının DEAŞ dediği dinci terör örgütünün Suriye’den attığı füzelerle vurulurken siyasilerimizi ibretle izliyoruz.

14 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı halkın sorunlarından uzaklaşarak kendi menfaatlerinin derdine düştü. Cumhurbaşkanının isteği ile % 54 oyla seçilen Genel Başkanını ve Başbakanı değiştirdi. Yeni AKP Genel Başkanının ilk mesajında; Cumhurbaşkanını Memnun etmek için ilk hedef Başkanlık Sistemi ve yeni anayasa olduğunu açıkladı.

Anayasa ve yasalar halkın nasıl hangi ilkelere göre yönetileceğini açıklar. Toplum düzenini sağlar. Kişiye ya da duruma özel yasalar çıkarılmaz. Genelin ihtiyaçlarınca göre çıkarılır.

Yürüyen bir soruşturma MİT Müsteşarına dayanınca yeni bir yasal düzenlemeyle bunun önü kesildi. Cumhurbaşkanını seçilme yöntemi değişti. Meclis yerine halk seçti. Bunun dışında yetki ve sorumluluğunda bir değişiklik yapılmadı Ama beni halk seçti ben başkanım. Fiili durum böyle oldu. Bu fiili duruma uygun yasal düzenleme yapılsın talepleri dillendirilmeye başladı.

HDP’li milletvekillerini PKK ile ilişkileri var dokunulmazlıklarını kaldıralım. Kardeşim 14 yıldır iktidardasınız önceden bir yasa çıkarıp dokunulmazlıkları kürsü dokunulmazlığı ile sınırlandırsaydınız. Onun dışında suça bulaşan hangi partiden ve kim olursa olun mahkeme önünde hesabını verir. Böylece hem de ayrımcılık yapmamış olursunuz.

Vatandaş bankadan kredi çekti borcunu ödemedi. Böyle bir Fiil durum var. Bu fiili duruma uygun yasa çıkarılsın vatandaş çektiği krediyi ödemesin. Nasıl ne kadar komik değil mi?

Aklı başında yerel siyasilerin hiç kendi fikri, öngörüsü yok mu? Birazda halk için bir şeyler söyleyin. Hep genel başkanınızdan aldığınızı vatandaşa satmayın. Birazcıkta kendi düşündüklerinizi anlatın. Körü körün bu bağlılık niye?

Hüseyin EROĞLU

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.