Türkiye’nin Altın Rafinerisi

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout EmreDesenli Beton Kalıpları – 8 Temmuz 2017Antalya Rent A Car – 5 Temmuz 2017Kitaplık Seçimi Ve Dizimi – 2 Temmuz 2017Kadıköy Siemens Servisinde Beklenti Ötesi Hizmet – 2 Temmuz 2017Kadıköy’de Bosch Servisi – 2 Temmuz 2017İstanbul Baymak Özel Servisi – 2 Temmuz 2017Orijinal Tonerle Orjinal Baskılar – 2 Temmuz 2017İstanbul Bosch […]

Türkiye’nin Altın Rafinerisi

Günümüzde hala geçerliliğini koruyan İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş. 1996 senesinde Türkiye’nin belli öncü bankaları tarafından, ortaklaşa olarak bölgenin altın merkezi olma isteği ile kurulmuştur. Hem Asya hem de Avrupa kıtasına hizmet verebilen rafineri, her boyutta külçe altın üretme hakkına sahiptir.

Neden Altın Bankacılığı Tercih Edilmeli?

İstanbul Altın Rafinerisi’nin bundan 5 sene önce başlattığı Altın Bankacılığı adlı proje de pek çok diğer projesi gibi ülke ekonomisine katkı sağlamak ve kişilerin menfaatlerini korumak üzere başlatılmıştır. Bu sayede kişiler:

  • Altınlarını güvende tutabilecek,
  • Devlet güvencesinden yararlanabilecek,
  • Banka hesabına aktardıkları altınla kolayca işlem yapabilecek,
  • İsterse hızla bozdurabilecektir.

Ülke ekonomisi ise:

  • Piyasaya dönen altın ile rahatlayacak,
  • Kullanılması gereken altın yastık altlarından çıkaracaktır.

Güvenilir Kıymetli Metal Analizleri

www.iar.com.tr üzerinden de öğrenilebileceği gibi, altın gibi kıymetli metaller hesaplarda kayda dönüşmeden ve kullanıma sokulmadan önce gerçek değerlerinin öğrenileceği şekilde analiz edilmelidir. Kıymetli metal analizleri ancak güvenilir, tarafsız ve bağımsız bir kurum tarafından genel geçer standartlara uyan laboratuvarlarda yapılabilmektedir.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.