DUTLUCA MESİRE ALANI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

DUTLUCA MESİRE ALANI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Burhaniye Belediyesi, Dutluca Mahallesi Delikli Taş mevkii için yeni bir kafe ve piknik alanı oluşturulması için girişimlere başladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Mesire alanı bakımından eksik olan Burhaniye’de, bu anlamda da çalışmalarını sürdüren Başkan Uysal Ören Ayaklı, Kızıklı Mahallesi ve Sübeylidere Mahallelerinde oluşturduğu mesire alanlarından sonra bir yenisini de Dutluca Deliklitaş mevkiinde yapmaya hazırlanıyor.

Körfezi kuş bakışı gören Dutluca Mahallesi tarihi Deliklitaş Mevkiinde yapılacak olan yeni kafe ve mesire alanı için projeler çizilerek Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna gönderildi. Tarihi bir mekân olması sebebiyle Anıtlar Kurulundan izin çıkması halinde Burhaniyeliler için şık ve nezih bir alan oluşturacak olan Burhaniye Belediyesi kurulun olumlu cevap vermesi halinde çalışmalara hemen başlayacak. 63 metrekare kapalı alan ve çevre düzenlemesi ile birlikte Burhaniye’nin gözde mekânlarından biri olacak olan mesire alanı, tarih ve doğayı içinde barındıran öncü bir merkez haline gelecek. Burhaniye’nin en ünlü Tarihi Kaya Sunağı olan Deliklitaş’ın doğal dokusunun bozulmaması adına da özel koruma bandı ile koruma altına alınacak.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.