" />
USD
3,6780
EURO
4,3433
ALTIN
151,1785

ÇANAKKALE’DE GAZETECİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  BYEGM Çanakkale İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü’nün paydaş olarak düzenlediği “Basın Mevzuatı ve Gazetecilerin Özlük Hakları” konulu bilgilendirme toplantısı çok sayıda gazetecinin katılımıyla gerçekleştirildi. SGK İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda BYEGM Çanakkale İl Müdürü Murat DERELİ’nin yanısıra SGK İl Müdürü Basri TÜMSEK, Basın İlan Kurumu (BİK) Çanakkale Şube Müdürü H. Hüseyin KEMAL, […]

ÇANAKKALE’DE GAZETECİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

BYEGM Çanakkale İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü’nün paydaş olarak düzenlediği “Basın Mevzuatı ve Gazetecilerin Özlük Hakları” konulu bilgilendirme toplantısı çok sayıda gazetecinin katılımıyla gerçekleştirildi.

SGK İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda BYEGM Çanakkale İl Müdürü Murat DERELİ’nin yanısıra SGK İl Müdürü Basri TÜMSEK, Basın İlan Kurumu (BİK) Çanakkale Şube Müdürü H. Hüseyin KEMAL, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize AKINCI da hazır bulundu.

Toplantının açılışında Basın Kartı Yönetmeliği’nde yapılan son değişiklikler ile ilgili bilgi veren BYEGM İl Müdürü Murat DERELİ, Çanakkale ve Balıkesir illerindeki basın kartı sayısının bekleme aşamasında olanlarla birlikte 2014 başından 2015 sonuna kadar yüzde 231 ve Basın Trafik Kartı sayısının yüzde 511 arttığı bilgisini verdi.

BİK Çanakkale Şube Müdürü H. Hüseyin KEMAL de kurumunun basın mensuplarına sağladığı sosyal ve mali haklar hakkında konuşurken, toplantıya ev sahipliği yapan SGK İl Müdürü Basri TÜMSEK ise toplantının faydalı bir çalışma olacağını düşündüğünü ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından SGK personeli Baran SELÇUK fiili hizmet zammı ve emeklilik merkezinde 5953 sayılı kanunun getirdiği yenilikleri, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli Devrim KARACA ise gazetecilerin kıdem tazminatı hakkı, çalışma süreleri ve izin kullanım hakkı ile ilgili konularda sunumlar gerçekleştirdi.

Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği soru-cevap bölümünün ardından, BYEGM Çanakkale İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediye kitleri dağıtıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.