" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

GENÇLİK MERKEZİNDE AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

  Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Balıkesir Gençlik Merkezinde BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan, Vali Yardımcısı Mustafa Üçkuyu, Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan ile dünya şampiyonu olan Balıkesirli genç sporcular ile velilerin katıldığı programda önce esnaf ile ilgili bir sergi açıldı ardından da Balıkesir Üniversitesi Öğretim görevlilerinden Profesör Doktor Mehmet Aça’nın gerçekleştirdiği bir söyleşi […]

GENÇLİK MERKEZİNDE AHİLİK HAFTASI KUTLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Balıkesir Gençlik Merkezinde BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan, Vali Yardımcısı Mustafa Üçkuyu, Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan ile dünya şampiyonu olan Balıkesirli genç sporcular ile velilerin katıldığı programda önce esnaf ile ilgili bir sergi açıldı ardından da Balıkesir Üniversitesi Öğretim görevlilerinden Profesör Doktor Mehmet Aça’nın gerçekleştirdiği bir söyleşi yapıldı.

 

BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan Gençlik Merkezinde sergi açılışında yaptığı konuşmada insanların eskiden birbirlerini daha çok saydığını belirterek aynı saygıyı tekrar inşa ettiğimizde ne terörün kalacağını ne de kötülüğün kalacağını söyledi. Başkan Vekili Erkan “Ahilik sistemini biz kurmuşuz. Almanya Osmanlı’dan örnek almış yapmış. Sonra çıraklık eğitim sistemini gitmişiz Almanya’dan almışız. Biz geçmişimizi araştırsak, kendi değerlerimizi tekrar inşa etsek dışarıya bakmamıza gerek yok. Türkiye’de yeniden sevgi saygı oturursa, insanlar birbirlerini karşılıksız sevebilirse yeniden gerçek Ahilik bu. Gençlerimize ahiliği öğretmemiz lazım. Türkiye’de birkaç yıldır önemli adımlar atıldı bu konuda. İnşallah daha iyi olacak” diye konuştu.

Ahilik Haftası ile ilgili söyleşide Balıkesir Üniversitesi öğretim görevlisi Profesör Doktor Mehmet Aça da ahiliğin tarihsel süreçteki gelişimini anlattı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.