ÖĞRENME ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

ÖĞRENME ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

 

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde İlçe Halk Eğitim Merkezinin ilçe Belde ve Köylerde verdiği çeşitli kurslardan en çok talep gören ve aile bütçesine yararlı 18 branşı “Öğrenme Şenliği” adı altında düzenlenen bir etkinlikle vatandaşlara tanıttı.

 

Küçükkuyu Beldesi Liman İçinde düzenlenen etkinlikte kurulan stantlarda Sabun Yapımı, Ebru Sanatı, Teknoloji, Bilgisayar, Seramik yapımı, İşaret dili, Giyim, Keçe yapımı, Aile Eğitimi ve Alüminyum Kabarma gibi branşlar uygulamalı olarak vatandaşlara gösterildi. Öğrencilerin de yoğun bir ilgi gösterdiği etkinlikte Anaokulu öğrencilerinin yüzleri Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerince boyandı. Etkinlikte bir konuşma yapan Ayvacık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yılmaz Merkezin çalışmaları hakkında bilgi verirken Şenliğin Amacını şu şekilde açıkladı; Öğrenme şenliğindeki amacımız halk eğitim sergisi açmak değil, halkımızı her stant da öğrenme etkinlikleri ile bilinçlendirerek farkındalık yaratmaktır. Halk Eğitim Merkezi olarak her zaman her yerde herkes için eğitim sloganı ile yürüttüğümüz çalışmalarımızla toplumun her bireyine hayatın her alanında katkı sağlamak için devletimizin sağladığı bütün imkanlar ile elimizden geldiğince hizmet etmeye gayret göstermekteyiz. İçinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılı içeresinde 85 ayrı başlık altında 174 adet kurs açtık. Bu kurslara 2 Bin 743’ü kadın ve Bin 501’i erkek olmak üzere toplamda 4 bin 274 kursiyer kaydı yaptık” deyip Etkinliğin yapılmasında büyük katkısı olan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’a teşekkür etti. Etkinlikte Kurs gören Halk Oyunları ekibi, ve Korubaşı Köyü Ortaokulu Kick Boks ekibi ve Abdullah Sanrı-Ufuk Gündoğdu ikilisinden Müzik ziyafeti de yer aldı. Etkinlikte Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’a Esmaül Hüsna çalışması hediye edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.