BURHANİYE’YE MAVİ BAYRAK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYE’YE MAVİ BAYRAK

Plaj ve marinalara verilen ve uluslararası bir ödül olan Mavi Bayrak her sene olduğu gibi bu sene de Burhaniye sahillerinde dalgalanmaya devam ediyor.

Sahil kesimlerinde, özellikle turistik bölgelerde denizlerin ve sahillerin güvenirliği açısından son derece önem taşıyan Mavi Bayrak bu sene de Burhaniye sahillerindeki yerini aldı. 7 adet mavi bayrağı almaya hak kazanan Burhaniye’de 29 Mayıs günü Ören Mahallesi meydanında yapılan küçük bir tören ile Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından göndere çekildi. 2016 Mavi Bayrağı; Burhaniye’de 2. si düzenlen bisiklet festivaline katılan 260 bisikletçi tarafından, Türkiye’de Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş nezaretinde Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a teslim edildi.  260 doğa sevdalısı, bisiklet sporcuları tarafından Başkan Uysal’a verilen mavi bayrak, temsil ettiği anlama uygun bir şekilde düzenlenen tören ile Burhaniye semalarında dalgalandırıldı.

Türkiye’de, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından organize edilen; yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, güvenlik ve hizmetler ana başlıkları altında TÜRÇEV yetkilileri tarafından suyun kalitesi ve plaj kalitesinin ölçülmesinin ve denetlenmesinin ardından 6 mavi bayrağı almaya hak kazanan 15. kez sahillerinde mavi bayrağı dalgalandırıyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.