" />
USD
3,6660
EURO
4,3354
ALTIN
151,4348

EDREMİT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF KOÇ PRAG’TA GERÇEKLEŞEN ERASMUS EĞİTİMİNDEN DÖNDÜ

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, İlçemiz Mimar Sinan İlkokulu Müdürü Suat Osman FIRAT, Anasınıfı Öğretmenleri Meral BAYCAN ve Dudu BALCAN, Sınıf Öğretmeni İzzet KIZMAZ, Rehber Öğretmeni Meltem YELKOVAN, Destek Sınıf Öğretmeni Hüsne AY, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro’da görevli Sınıf Öğretmeni Melek GÜLÇİMEN ve İngilizce Öğretmeni Feride AVCI’dan oluşan proje ekibi ile […]

EDREMİT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF KOÇ PRAG’TA GERÇEKLEŞEN ERASMUS EĞİTİMİNDEN DÖNDÜ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, İlçemiz Mimar Sinan İlkokulu Müdürü Suat Osman FIRAT, Anasınıfı Öğretmenleri Meral BAYCAN ve Dudu BALCAN, Sınıf Öğretmeni İzzet KIZMAZ, Rehber Öğretmeni Meltem YELKOVAN, Destek Sınıf Öğretmeni Hüsne AY, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro’da görevli Sınıf Öğretmeni Melek GÜLÇİMEN ve İngilizce Öğretmeni Feride AVCI’dan oluşan proje ekibi ile birlikte Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde gerçekleşen bir haftalık eğitime katıldı. “Special Needs Children (Özel İlgiye İhtiyaç Duyan Öğrenciler)” konulu projeye katılan ekip;  ülkemizde bireysel eğitim programlarıyla eğitimleri desteklenen özel öğrencilerle ilgili Avrupa’da yürütülen çalışma, uygulama ve iyi örnekleri tanıma fırsatı buldular. Farklılıklar ve benzerlikleri tespit ederek pek çok deneyim elde eden öğretmenlerimiz; Prag’da bir ilkokulu da ziyaret ederek oradaki fiziksel ortamları, eğitim yöntemlerini, sınıflarda kullanılan görsel ve materyalleri inceleme fırsatı da elde ettiler. “Erasmus+ Ka1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği”  kapsamında gerçekleşen eğitime İlçemizle birlikte Sakarya İli Hendek İlçesi öğretmenleri de katıldı. Ekibimiz her iki İlçenin de hazırlamış oldukları tanıtımlar sayesinde;  hem İlçemizde yürütülen çalışmaları yurt içinden ve yurt dışından meslektaşlarına sunma fırsat elde etmiş hem de onların çalışmalarından faydalanarak bilgi edinmiş oldu. Bir haftalık başarılı bir eğitim sürecinin ardından ekip üyelerimiz farklı ülkelerden yeni dostlar ve eğitim öğretimde yeni bakış açıları elde ederek sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Oldukça verimli geçen eğitimlerin yanında Prag şehrinin tarihi ve kültürel dokusunu da yakından görme, gezme ve tanıma fırsatı bulan proje ekibimiz; farklı bir deneyim elde etmiş oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ; bu tarz proje çalışmalarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, öğretmenlerimizin bireysel ve akademik anlamda kendilerini geliştirmeleri açısından bu eğitim çalışmalarının son derece gerekli olduğunu söyledi. Eğitimde kaliteyi arttırmanın ve eğitimde yenilikçi yaklaşımlar elde etmenin başlıca yolunun ihtiyaçlara hitap eden projeler hazırlamaktan geçtiğini belirterek, Prag’da gerçekleştirilen eğitimden oldukça memnun kaldığını, emeği geçen ve proje ekibini oluşturan Mimar Sinan İlkokulu öğretmenlerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.