HAMDİBEY VE ÇAYİÇİ CADDESİ YENİLENİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

HAMDİBEY VE ÇAYİÇİ CADDESİ YENİLENİYOR

Edremit’in Kalkım yönünden girişinde bulunan Hamdibey Caddesi ve devamında ki Çayiçi Caddesi altyapı ve üst yapısı ile baştan sona yenileniyor.

Edremit ilçesinde şehir içi trafiğin yoğun olarak yaşandığı ve yıllardır sıkıntıların yaşandığı Çayiçi Caddesi ve devamında ki Hamdibey Caddesi’nde yeniden düzenleme çalışmaları başladı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalarda ilk etap olarak Alemizade Camii’nden Çiftedeğirmen Mevkii’ne kadar uzanan Hamdibey Caddesi’nde öncelikle yağmur suyu drenaj hatları ve altyapı düzenlemeleri başta olmak üzere üst yapısında da toplam 28 bin 700 metrekare parke taş kaplaması yapılacak. Ayrıca peyzaj düzenlemeleri ve aydınlatma sistemleri ile baştan sona yenilenecek. Ardından Alemizade Camii’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar uzanan Çayiçi Caddesi’nde çalışmalar başlayacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’te artık yağmurların vatandaşlar için korku olmaktan çıkacağını belirterek, “İlçemizin yıllardır birikmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyoruz. İlçe merkezinde trafiğin en yoğun olduğu ve yağmurlarda sıkıntıların yaşandığı Kalkım yönü girişten Cumhuriyet Meydanı’na uzanan Hamdibey Caddesi ve Çayiçi Caddesi’ni baştan sona yeniliyoruz. Öncelikle altyapısını düzenleyip yağmurları vatandaşlarımız için sorun olmaktan çıkaracağız. Üstyapı düzenlemeleri ile çağdaş ve modern kentlere yakışır bir hale getireceğiz. Kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz çalışmalar bittiğinde İzmir ve Çanakkale yönünden olduğu gibi Kalkım yönünden gelenleri de pırıl pırıl bir cadde karşılayacak” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.