AYVALIK, TÜRKİYE 1. WİNDSURF LİGİ’NE HAZIRLANIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

AYVALIK, TÜRKİYE 1. WİNDSURF LİGİ’NE HAZIRLANIYOR

Ayvalık Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu 1.Windsurf Ligi, 1. Ayağına ev sahipliği yapacak.

 

İMEAK(Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi) tarafından organize edilen Türkiye Yelken Federasyonu 1.Windsurf Ligi Ayvalık’tan başlıyor. Yarışmanın diğer etapları, Dikili ve Urla ilçelerinde yapılacak. Ayvalık’ta 23-26 Haziran tarihileri arasında gerçekleşecek organizasyona bölge olarak, Çamlık Sefa Sahil Şeridi seçildi.

Genç Erkekler, Erkekler, Genç Kadınlar, Kadınlar ve Master kategorilerinde toplam 50 sporcunun bulunacağı yarışmada, ilk üçe giren sporculara altın, gümüş ve bronz madalyalar verilecek. Windsurf Ligi’nde, otizmli çocuklara ‘’Farkındayız’’ sloganıyla yola çıkılıyor. Bu proje, her türlü görselle birlikte ‘’Otizmli Çocuklara’’ maddi ve manevi destek olmayı amaçlıyor.

Türkiye 1. Windsurf Ligi yarışlarını; Türkiye Yelken Federasyonu, (İMEAK) Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Ayvalık Belediyesi, Dikili Belediyesi, Urla Yelken Kulübü (Megapol) ve Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB) organize etmektedir. Organizasyonun Ayvalık ayağındaki faaliyetleri Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil Ergül ve AYTUGEB Genel Sekreteri Ümit Özgültekin yürütmektedir.

Bu yarışmanın medya ayağını da Alem FM üstleniyor. Yarışmalar, Alem FM tarafından, organizasyon süresince canlı olarak yayınlanacak.

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ‘’Ayvalık birçok spor dalını ulusal düzeyde yaşıyor. Basketbol Voleybol ve Atletizm branşlarında şehrimiz tüm yaş kategorilerinde başarılar kazanıyor. Ayvalık olarak ilkleri yaşıyoruz. Ulusal düzeydeki deniz sporlarına da ev sahipliğine yapacağız. Yaz turizmi hareketlenmesi açısından çok önemli bir organizasyon olarak görüyorum. Tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyor ve Ayvalık’ı seçtikleri için teşekkür ediyorum.’’dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.