BALIKESİR BÜYÜKAİLE OLUYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BALIKESİR BÜYÜKAİLE OLUYOR

 

Balıkesir BÜYÜKAİLE Oluyor Projesi çerçevesinde 17 Mayıs – 03 Haziran 2016 tarihleri arasında Havran Mahallelerinde düzenlenen seri kutlamaların finali geçtiğimiz gün Eski Hayvan Pazarı’nda düzenlenen etkinliklerle tamamlandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül Belediyesi,  Susurluk Belediyesi,  Havran Belediyesi, Orman, kırsal kalkınma,  Halk Eğitim,  Güvenlik,  sağlık, 112 ACİL, Kızılay, Havran Hanımeli,  Beya z gezi,  beyaz masa, SGK, müftülük, KOSGEB, afad, büyükşehir Kırsal Hizmetler,  İlaçlama Standları’nın yer aldığı organizasyona, Büyükşehir daire amirleri,  il müdürleri,  Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, belediye meclis üyeleri, Havran Resmi daire amirleri,  banka idarecileri, Görevli okul müdürleri,  öğretmenler,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar. Saat 10. 00 da programın açılışı ve protokol üyelerinin yerlerini almalarından sonra Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşı okundu. ” Uzun İnce Bir Yoldayım ” Müzik sunumundan sonra Havran Tanıtım sunumu yapıldı. Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Havran’da yapılan etkinlikler slayt gösterimi ile izlendi. BBB Başkan Yardımcısı BÜYÜKAİLE Konulu konuşmasını yaptı. Öğrenciler arasında düzenlenen şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiirlerini okudular ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. KOSGEB Kursu’nu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin belgeleri Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy tarafından verildi. Havran ile ilgili skeç sunumundan sonra, Boyunca kitap okuyan öğrencilere bisiklet ödülleri verildi. Sırasıyla, Kırk Hadis ödül töreni, Havran yarışıyor,  Gençlik oyunları, AFAD Kurtarma gösterisi, Halk Oyunları Ekibi gösterisi, Stantların incelenmesi, Camikebir Camii Hatim Duası, Kent Müzesi’nin açılışı, Merhaba Bebek Ziyareti ve Ev Ziyareti uygulamaları yapıldı. Program içinde misafirlere,  çay,  ayran ve pilav ikramları yapılırken, Orman Tırı’ndan vatandaşlara ve öğrencilere binlerce servi ve fıstık çamı fidanı dağıtıldı.

Ayhan KURT

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.