EDREMİT’TE ‘4006 TÜBİTAK BİLİM FUARLARI’ SONA ERDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EDREMİT’TE ‘4006 TÜBİTAK BİLİM FUARLARI’ SONA ERDİ

 

Edremit’te 16 okulda hazırlanan ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda son buldu. Fuarın açılışını Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka yaptı.

 

Edremit’te okullar arasında yapılan ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın sonuncusu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda davetlilerin katıldığı tören ile açıldı. Öğrencilerin hazırladığı birbirinden farklı 70 projenin sergilendiği stantlara ilgi yoğun oldu. Stantları tek tek gezerek öğrencilere sorular soran Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka, öğrencileri çalışmalarından dolayı tebrik etti. 104 öğrencinin 20 öğretmenin danışmanlığında bilim fuarı dışında hazırladığı zeka oyunları ve resim sergisi de beğeni ile karşılandı. Resim sergisinde aralarında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’nın bire bir aynı olan kara kalem çalışmasının da bulunduğu resim ve üç boyutlu resim katılımcıların büyük ilgisini çekti. Sergiye Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka İlçe Milli Eğitim Müdür Yusuf Koç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muharrem Yenigün, daire müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.