" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ENGELLİLERE HİZMET ETMEK BİR GÖNÜL İŞİDİR

  Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı  “Engelliler destek programı” kapsamında Ayvacık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın düzenlediği “  Engeli Sosyal Hayatıma Engelim Değil Projesi” Küçükkuyu’da gerçekleştirildi.   Zeytin Kültür Merkezinde Engelim sosyal hayatıma engel değil programı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Küçükkuyu İlkokulu Müdürü İsmail Doğan’ın  günün anlam ve önemini belirten konuşmasında […]

ENGELLİLERE HİZMET ETMEK BİR GÖNÜL İŞİDİR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı  “Engelliler destek programı” kapsamında Ayvacık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın düzenlediği “  Engeli Sosyal Hayatıma Engelim Değil Projesi” Küçükkuyu’da gerçekleştirildi.

 

Zeytin Kültür Merkezinde Engelim sosyal hayatıma engel değil programı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Küçükkuyu İlkokulu Müdürü İsmail Doğan’ın  günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Engellilere hizmet etmek bir gönül işidir. Biz diyoruz ki asıl engelli karşısına bir zorluk çıktığı zaman hemen pes eden, onu aşmak için mücadele etmeyendir. Engelliler için yaptığımız her hizmetin bir gün kendimize de lazım olacağını unutmayalım.Engellilere verebileceğimiz en büyük desteğin onlara karşı, bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma, sana cevap vermese bile, koluna girerek nasılsın diye hatırını sormak olduğunu düşünüyorum. Bunun için de, engellilere acıyarak değil, onlara hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız” dedi.Ardından Fernur Sözen Ortaokulu 6-D öğrencilerinde Necibe Mamadov’un Hoşgörü adlı şiirini okuması ile program devam etti. Daha sonra Ayvacık ilçesi okullarında öğrenim görmekte olan özel eğitim öğrencilerinin hazırlamış olduğu Müzikte engel yoktur adlı koro büyük beğeni topladı. Program piyes, gitar topluluğu ve “Sev kardeşim” şarkısının işaret diline çevrilmesi ve halk oyunları gösterisi ile son buldu. Program sonunda engelliler ile düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Ayvacık Kaymakamı Dr. Salih Gelgeç hediyelerini verdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.