Nazım Hikmet Edremit Zeytinli’de anıldı

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

Nazım Hikmet Edremit Zeytinli’de anıldı

Türk şiirinin büyük ustası Nazım Hikmet, ölümünün 53’üncü yıldönümü olan 3.Haziranda Zeytinli’de ki Nazım Hikmet Kültür Evinde düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Açış konuşmasını kültür evi adına Berkan Atıcı’nın yaptığı anmaya katılım oldukça yoğundu. Atıcı yaptığı konuşmada, liberalizmin piyasacılığın, emek düşmanlığının ve gericiliğin ülkeyi getirdiği noktaya vurgu yaptı.

Eşitliğe, özgürlüğe, barışa, sevgiye dair ne varsa yok etmeye çalıştıklarını,

Nazım’ı memleket sevdasından mücadelesinden uzaklaştırmaya yeltendiklerini belirtti.

Bunun mümkün olmadığını Nazım’ın mücadelesinden ve yaşamından örneklerle veren Atıcı, sözlerini Nazım’a kulak verenler olarak paranın saltanatına, yobazın karanlığına ve yabancının roketini yenmek için daha fazla bir araya gelmeli, tartışmalı, örgütlenmeli ve en önemlisi birlikte yürümeliyiz.

Nazım’ın dediği gibi Güzel Günler Göreceğiz sözleriyle sonlandırdı.

Ardından Burhaniye’ye bağlı Tahtacı Köyü çocuk atölyesinin ‘Kuva-i Milliye şiirinden bir kesit okumasıyla devam etti.

Ardından Kemancı Leyla Cantürk’ün Schindler’in Listesi adlı filmin müziğinden bir parça sundu.

Son olarak şiir yorumcusu Cevdet Yüceer’in Nazım’ın kavga ve memleket şiirlerini gitar ve müzik eşliğinde sunumu ile program sona erdi.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.