BURHANİYE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ “3. GELENEKSEL SANAT GECESİ” ETKİNLİĞİYLE GÖZ DOLDURDU!

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ “3. GELENEKSEL SANAT GECESİ” ETKİNLİĞİYLE GÖZ DOLDURDU!

Burhaniye Bahçeşehir Koleji, bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiği “Sanat Gecesi” etkinliğini Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi’ nde izleyicileri ile buluşturdu.
Burhaniye Bahçeşehir Koleji bünyesindeki her yaş grubunun yer aldığı bu etkinliğiyle büyük beğeni topladı.
Okul Müdürü Semra TALAY “ M. Kemal Atatürk, ‘Güzel sanatlarda başarılı olmak, bütün devrimlerde başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda başarılı olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatı ile yer almaktan sonsuza dek mahrum kalacaktır’ der. Atatürk ilke ve devrimlerini, gerek eğitim gerek öğretim anlamında yol gösterici olarak kabul eden okulumuz, sanatı yaşam kaynaklarımızdan biri olarak görmekte ve gereken önemi vermektedir.” dedi.  Edremit Bahçeşehir Anaokulu öğrencileri söyledikleri İngilizce ve Türkçe şarkılarıyla geceye neşe kattılar. Burhaniye Bahçeşehir Koleji öğrencileri bardak ritim şov, kova ritim şov, bale, koro, Anadolu Lisesi öğrencileri Çökertme gösterisini sergilediler. Ortaokul öğrencileri Türk Marşı’nı rap versiyonu ile seslendirirken coşkuyu seyirciye yaşattılar. Burhaniye Anadolu Lisesi kız korosu Nazım HİKMET’ in ölüm yıl dönümünü büyük ustanın “ Kız Çocuğu” şiirini Fazıl SAY’ ın düzenlemesiyle seslendirirken, Anadolu lisesi öğrencilerinin lirik dans gösterisi ile hem göze hem kulağa hitap ettiler.

Böylelikle Bahçeşehir Kolejleri “Sanat Gecesi” etkinliğiyle eğitim –öğretimin yanı sıra sanatta da öncü rol oynadığını bizlere kanıtlamış oldu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.