" />
USD
3,6783
EURO
4,3293
ALTIN
151,4179

DENİZ BAYKAL KÜÇÜKKUYU’DA HEM İKTİDARI HEM DE MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

  CHP eski genel başkanı Antalya milletvekili deniz Baykal bir arkadaşının düğünü için geldiği Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde belediye başkanı Cengiz Balkan ve CHP Belde başkanlığını ziyaret etti.   Önce belediye başkanı Balkan’ı makamında ziyaret eden Baykal, ardından CHP Belde Binasına giderek partililerle buluştu. Burada bir partilinin  partimizde birlik ve beraberlik yok ondan […]

DENİZ BAYKAL KÜÇÜKKUYU’DA HEM İKTİDARI HEM DE MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

CHP eski genel başkanı Antalya milletvekili deniz Baykal bir arkadaşının düğünü için geldiği Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde belediye başkanı Cengiz Balkan ve CHP Belde başkanlığını ziyaret etti.

 

Önce belediye başkanı Balkan’ı makamında ziyaret eden Baykal, ardından CHP Belde Binasına giderek partililerle buluştu. Burada bir partilinin  partimizde birlik ve beraberlik yok ondan başarılı olamıyoruz demesi üzene Baykal Bir partilinin, partimizde birlik, beraberlik yok demesi üzerine bunları mesele etmeyin. “Bahane aramayın. Partinin başarısını partide tartışma var. Ondan başarılı olmuyor” deme doğru değildir. Herkes partilidir. Yanlış varsa o söylenmelidir. Bir yanlış varsa o daha iyi aranmalıdır. Bulunmalıdır. Uygulanmalıdır. Bunlardan korkmamak lazım. Deniz Baykal, MHP’yi kastederek “şimdi onlarda tartışıyor. O tartışmadan da iyi bir şey çıkabilir. Onlar için tartışmalar iyi mi? Bahane aramayın. Partinin başarısını partide tartışma var. Ondan başarılı olmuyor” deme doğru değildir. Herkes partilidir. Yanlış varsa o söylenmelidir. Bir yanlış varsa o daha iyi aranmalıdır. Bulunmalıdır. Uygulanmalıdır. Bunlardan korkmamak lazım. Deniz Baykal, MHP’yi kastederek “şimdi onlarda tartışıyor. O tartışmadan da iyi bir şey çıkabilir. Onlar için tartışmalar iyi mi?  İyi mi? Böyle bir şey olur mu? Örnek bir Türkiye’ye 49 buçuk oy aldı daha önceler başbakan. Hadi sen ayrıl dediler. Adamı ayırdılar. Kimsenin sesi soluğu çıkmadı. Aman böyle bir şey olur mu? Diyerek örnek gösterdi. Konuşmasının diğer kısmında AK Parti hükümeti eleştiren Baykal, Muhalefetin yeniden şekillenmesine ihtiyaç var. Üslubumuzla, söylememizle, politikamızla toplumun önüne koyacağımız hedeflerle her şeyi yeniden şekillendirmemiz lazım. Muhalefetin ne yazık ki Türkiye’nin şekillenmesini, ciddi bir katkı yapması, bir süreden beri engellendi. Söyleme kastı düşünceye katkı dahil olmak üzere Türkiye’de her alanda yeni düşünceye, yeni söylemeye ihtiyaç var. Yeni politikaya ihtiyaç var. Muhalefet olarak bu konuda katkı yapabildiğimizi söyleyemem. O katkıyı yapmamız lazım. Yapmamız için de muhalefet olarak kendimizi yeniden gözden geçirmemiz lazım. Yeniden şekillendirmemiz lazım. Bakın, haziran seçiminde millet seçmen 14 yıllık yaşadıkları karşısında umut verici bir tavır sergiledi. Küçük, mütevazi tam arzu ettiğimiz gibi değil. Yeterli değil ama birilerine önemli mesaj verdi. “yetti artık” dedi. 14 yıllık bir yönetime bir anlamda dur dedi ve parlamentoyu muhalefetin çoğunlukta olduğu bir yapıya yönlendirdi.partililerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Adatepe Köyü’ne gitti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.