" />
USD
3,6891
EURO
4,3433
ALTIN
151,4272

ACİLEN ÇENE CERRAHİ ATAMASI YAPILMALI

Edremit’te açılan Diş Hastanesi, yurttaşların ağız sağlığı konusunda oldukça rahatlamasına neden oldu. Ancak hastanede çene cerrahisi bulunmadığı için hastalar özel hastaneye yönlendiriliyor. İşin kötü yanı ise, SGK ile anlaşması bulunmadığı belirtilen özel hastane 20’lik diş çekimini 400 TL yapıyor. Yurttaşlar acilen Ali Fahri Akıllıoğlu Diş Hastanesi’ne acilen Çene Cerrahi ataması yapılmasını istiyor. Edremit’te hizmet veren […]

ACİLEN ÇENE CERRAHİ ATAMASI YAPILMALI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te açılan Diş Hastanesi, yurttaşların ağız sağlığı konusunda oldukça rahatlamasına neden oldu. Ancak hastanede çene cerrahisi bulunmadığı için hastalar özel hastaneye yönlendiriliyor. İşin kötü yanı ise, SGK ile anlaşması bulunmadığı belirtilen özel hastane 20’lik diş çekimini 400 TL yapıyor. Yurttaşlar acilen Ali Fahri Akıllıoğlu Diş Hastanesi’ne acilen Çene Cerrahi ataması yapılmasını istiyor.

Edremit’te hizmet veren Ali Fahir Akıllıoğlu Diş Hastanesi yapılan tedaviler genel olarak vatandaşları memnun ediyor. Diş sorunları konusunda uzman personeli ile hastaneye müracaatta bulunanlar memnun ayrılırken, hastanede çene cerrahının bulunmaması tepkilere neden oluyor. Edremit Körfezi’nde tek olan ve geniş bir kitleye hizmet veren Ali Fahir Akıllıoğlu Diş Hastanesi’nden çene cerrahı bulunmaması ‘neden’ sorusuna yol açıyor. 20’lik dişini çektirmek isteyen yurttaşlar Özel Hastaneye yönlendirilirken, burada da 400 TL civarında, ücret talep ediliyor.

Son olarak 20’lik dişinin ağrısından dolayı Ali Fahri Akıllıoğlu diş hastanesi acil bölümüne giden Taşkın Öztürkgil, “Buradaki doktor bana ağrı kesici ve antibiyotik verdi. 20’lik diş alımının burada yapılamayacağının çene cerrahi bölümünün bu hastanede bulunmadığını söyledi. ‘Şuan ağzınızı açamadığınız için yarın ya da diğer gün kendinizi iyi hissettiğiniz zaman gelin çene röntgeninizi çekelim ya körfezde bulunan özel hastaneden ya da Balıkesir’de bulunan hastaneden randevu alın. Bu dişinizi aldırın’ dedi. Koskoca fahri Akıllıoğlu diş hastanesinde çene cerrahinin olmaması ben ve benim gibi hastaların mağdur etmektedir” dedi.

SGK’LIYIZ İŞE YARAMIYOR

Gelir düzeyine göre bu tip bir tedavinin maliyetinin yüksek olduğunu vurgulayan Öztürkgil, “Bizim gelir düzeyimiz belli. Özel hastanelerde yaptıracağımız bu operasyonlar oldukça pahalı ya da başka seçimimiz olan Balıkesir’e gitmeye işlerimiz imkan vermemektedir. Bir an önce fahri Akıllıoğlu gibi büyük bir hastaneye çene cerrahi atanmasını istiyoruz. Hastane yetkilileriyle yaptığım görüşmede de birçok vatandaşın bu ve benzeri sıkıntı ile karşılaştığını öğrendim. Bir çok vatandaşın şikayet dilekçesi verdiği halde neden hala bu problemin devam ettiğini anlayamamaktayım” diye konuştu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.