İÇİMİZ YANIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

İÇİMİZ YANIYOR

 

 

İstanbul Vezneciler’de çevik kuvvet otobüsü geçerken, bombalı aracın teröristler tarafından patlatılması sonucu 7 polis şehit oldu, 4 sivil hayatını kaybetti. 3’ü ağır olmak üzere 36 yaralının olduğu saldırı bütün yurtta çeşitli kesimlerce lanetlendi.

 

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’de ; “Ölümler Devam ediyor… Yine canımız yanıyor..” diyerek bir basın bildirisiyle hain saldırıyı kınadı. Tüm, basın bildirisinde;”Bu sabah İstanbul’da meydana gelen Terör saldırısında ne yazık ki 7 si polis 11 Yurttaşımız yaşamını yitirdi.3 ağır olmak üzere 36 yaralımız var. İçimiz yanıyor.

 

Şehit polislerimize ve yaşamını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör eylemini gerçekleştirenleri şiddet ve nefretle kınıyorum.

Bu eylemi gerçekleştirenler bilsinler ki terör bir insanlık suçudur. Bu eylemlerle öldürdükleri tüm insanlıktır.

 

AKP iktidarı, tüm uyarılara rağmen uyguladığı yanlış politikalarında ısrar etmeye devam ediyor.  Bu yanlış uygulamalar, ülkemizi terörizmin hedefi haline getirdi. Sınırlarımızdan kimin girip çıktığını bilmez hale geldik. Mülteci kampı diye kurulan kentlerde kimlerin barınıp beslendiğini bilmiyoruz. İstihbaratımız ne işle meşguldür, bilgi sahibi değiliz. Ülke kan gölüne dönmüşken, İktidar Saray’daki koltuğun sahibi ile meşguldür.İktidarın öncelikli görevi ve sorumluluğu Yurttaşların can güvenliğidir. Bu sorumluluğunu bir an önce yerine getirmelidir.

 

İktidara ve Meclis başkanına bir çok defa yaptığım çağrımı bir kez daha yineliyorum; Bu acı ve düşündürücü olayları, birkaç açıklama yaparak veya hamasi nutuklar atarak geçiştiremezsiniz.  Halkın Temsilcisi olan TBMM ülkenin bu kanayan yarasına el koymalıdır. Sorun çözülünceye kadar oturumlarına ara vermeden devam etmeli ve sorunu çözüme kavuşturmalıdır. TBMM Başkanı zaman kaybetmeden Meclisin bu konuyu tartışacak “özel gündem” ini oluşturmalıdır.

Bunları yapmadıkları takdirde akan her kandan sorumlu olacaklardır.”dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.