" />
USD
3,6894
EURO
4,3434
ALTIN
151,4347

EDREMİT’TE FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

  Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların Ramazan ayında huzur içinde alışverişlerini yapmaları için denetimlerini sıklaştırdı. Öncelikle ekmek ve pide üretimi yapan fırınlar denetlendi.   Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayı boyunca yoğun bir şekilde üretim yapacak fırınların denetimine ağırlık verildi. Yapılan denetimlerde ağırlıklı olarak, ruhsat ve gramaj  konusunda incelemeler yapılıyor. Gıda […]

EDREMİT’TE FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların Ramazan ayında huzur içinde alışverişlerini yapmaları için denetimlerini sıklaştırdı. Öncelikle ekmek ve pide üretimi yapan fırınlar denetlendi.

 

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayı boyunca yoğun bir şekilde üretim yapacak fırınların denetimine ağırlık verildi. Yapılan denetimlerde ağırlıklı olarak, ruhsat ve gramaj  konusunda incelemeler yapılıyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde eksiklerini yerine getirmeleri için uyarılarda bulunuluyor. Yapılan denetimlerde birçok işletmenin kurallara uyduğu görülülerken yapılan uyarılar ve verilen süreler içerisinde yasa koşullarını yerine getirmeyen işletmelere cezai işlem uygulanıyor.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da halkın en önemli tüketim maddelerinden olan ekmeğin noksansız bir şekilde sofralara ulaşabilmesi için fırın ve unlu mamul işletmelerine karşı denetimlerin sıklaştırıldığını söyledi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.