Prefabrik Yapı Ne Demektir?

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout EmreBıçak Deposundan Özel Tasarımlar – 22 Haziran 2017Satılık Köpek Ararken Köpek Karakterlerinin Önemi Nedir ? – 20 Haziran 2017Bu Film İzleme Sitesini Duydunuz Mu? – 20 Haziran 2017Odessa’da Alışveriş Nerede Yapılır Ve Ne Alınır ? – 19 Haziran 2017Kervansaray Kahvesi – 14 Haziran 2017Makam Bayrağı Nasıl Yaptırılır? – 13 Haziran 2017Kumaştan […]

Prefabrik Yapı Ne Demektir?

Prefabrik, kelime anlamı olarak “Önceden hazırlanmış parçaların belli bir plan dahilinde birleştirilmesi” anlamına gelen İngilizceden dilimize girmiş bir kelime. Prefabrik yapı elemanları ise, bu tanımdan da anlaşılacağı gibi, daha önceden metrekaresi, yerleşimi, gider ve tesisatının planlandığı, kullanıcının belirlediği yere taşınarak kurulabilen yapılar anlamına gelmektedir.

Konteyner Çeşitleri Nelerdir?

Sıcak, soğuk her iklim koşuluna kolaylıkla adapte edilerek kullanılabilen konteyner yapılar, inşaatlarda şantiye binaları olarak, villa, bahçe, spor tesisi, iş yeri gibi yapılarda görevlilerin hizmet verebilmesi amacıyla kurulurlar. Kurulum ve söküm aşamaları hızlı ve pratik olup, küçük boyutlu olanların sökülmeden taşınabilmesine olanak veren monoblok gövdeli olanları da vardır.

Hafif Çelik Yapı Nasıl Doğdu?

Deprem gibi doğal afetlerin yıkımı ile ortaya çıkan can ve mal kaybını yok etmek isteyen uzmanlar, çeliğin dayanımından yola çıkarak 80’li yılların başında hafif çelik yapı projeleri geliştirdiler. Bu projeler binayı ilk başta tamamen bir iskelet gibi saran çelik profillerin montajlanması ve bunu takip eden süreçte bina dış ve iç duvarlarının monte edilmesi esasına dayanan bir yapı yöntemi olarak adlandırılabilir.

Daha pek çok merak edilen konu www.prefabrikyapi.com adresimizde yanıt buluyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.