BUGÜNE KADAR HANGİ ÇALIŞMALAR YAPILMIŞTIR?

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BUGÜNE KADAR HANGİ ÇALIŞMALAR YAPILMIŞTIR?

Balıkesir Milletvekili Akın Burhaniye Çöplüğünün Akıbetini Sordu.

 

Akın “aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını arz ederim” dedi.

Balıkesir Burhaniye ilçemiz Şarköy mahallesinde bulunan vahşi çöp depolama alanı yıllardan bu yana çevre ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Çöplükten yayılan pis kokuların özellikle yaz aylarında katlanılamaz boyutlara geldiği, metan gazı nedeniyle sık sık yangınların çıktığı bilinmektedir. Mahalle halkı vahşi depolama yapılan bu çöplüğün acilen kaldırılmasını talep etmektedir.  Bu konuyla ilgili olarak;

1-            Vahşi çöp depolama alanı olan Burhaniye çöplüğünden kaynaklanan sorunların çözümü için bugüne kadar hangi çalışmalar yapılmıştır?

2-            Burhaniye çöplüğü nedeniyle yaşanan çevre ve sağlık sorunlarıyla ilgili olarak bugüne kadar Bakanlığınıza yapılan başvurular konusunda hangi işlemler yapılmıştır?

3-            Bölgede bir katı atık bertaraf tesisi kurulması ile ilgili bir çalışma var mıdır? Varsa bu tesis ne zaman kurulacaktır?

4-            Mahalle halkının talebi doğrultusunda çöplüğün oradan acilen kaldırılması yönünde bir çalışma yapılmakta mıdır?

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.