" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

 “HALKIN MALI HALKINDIR”

  Akçay Mahallesi’nde kordona çakılan kazıklar Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatı ile kaldırıldı. Başkan Saka, “Hukuki işlemleri başlatarak kordondaki işgale son verdik. Akçay kimsenin çiftliği değildir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz” dedi.   Edremit’in turistik Akçay Mahallesi’nde dört yıl önce icradan satılan ve kordon yürüyüş yolu üzerinde kalan alana 2 Haziran tarihinde mülk sahipleri […]

 “HALKIN MALI HALKINDIR”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Akçay Mahallesi’nde kordona çakılan kazıklar Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatı ile kaldırıldı. Başkan Saka, “Hukuki işlemleri başlatarak kordondaki işgale son verdik. Akçay kimsenin çiftliği değildir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz” dedi.

 

Edremit’in turistik Akçay Mahallesi’nde dört yıl önce icradan satılan ve kordon yürüyüş yolu üzerinde kalan alana 2 Haziran tarihinde mülk sahipleri tarafından kazık çakıp ‘özel mülk girilmez’ levhası asılmıştı. Tartışmaları da beraberinde getiren kordon için son noktayı Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka koydu. Kamulaştırma çalışmaları devam eden Akçay kordonunda ki kazıklar Edremit Belediye Başkanı CHP’li Kamil Saka’nın talimatı ile sökülerek temizlendi.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Akçay’daki arsaların satışı, ihalenin feshi davaları eski yönetimler döneminde gerçekleşmiştir. Mülk sahiplerince kazık çakma ve benzeri tasarruflara 3621 sayılı Kıyı Kanunu’nun 8. Maddesi hükmü gereğince, uygulama imar planı bulunan yerlerde duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz şeklidedir. Moloz, toprak, cüruf, çöp gibi kirletici ve çevreyi bozucu etkisi olan atık ve artıklar dökülemez, kazı yapılamaz. Kanun gayet açıktır. Halkın kullanım alanını engelletmem. Benim dönemimde olmasa bile yapılan usulsüzlükler ve yanlışları halk yararına düzeltmek için her şeyi yaparım. Halkın malı halkındır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye peşkeş çekmedik, çekmeyeceğiz. Akçay kimsenin çiftliği değildir. Hukuki girişimleri başlatarak kordondaki işgale son verdik.” dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.