İDADER, ÜRETEN KADIN’IN YANINDA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

İDADER, ÜRETEN KADIN’IN YANINDA

 

İDADER’in ev sahipliği yaptığı, emekli öğretmen Behiye Erdoğmuş, emekli öğretmen Zehra Aksay’ın rehberliğinde, ev hanımlarımızın, el emeği göz nuru eserlerinden oluşan “deri, ev ve giyim aksesuarları” ile “mefruşat” sergisi,  Edremit kaymakamı Ali Sırmalı tarafından açıldı..

 

İDADER’in sosyal sorumluluk projesi olan serginin ana teması: ”İDADER- üreten kadının yanındadır.”

Kadınların toplum içinde daha aktif rol almalarını ve ekonomiye katılımlarını desteklemek amacıyla ”İDADER-üreten kadın ” projesinin İDADER’de ki eğitimleri tamamlandı….

 

İda-Der olarak bu tür çalışmaları çok önemsediklerini belerten Başkan Zehra Aksay; ”Hepsi birer sanat eseri titizliğiyle hazırlanan, Ev hanımlarımızın el emeği göz nuru ürünleri, derneğimiz merkez İda atölyesinde açtığımız sergide Edremitlilerin Beğenisine sunduk.. Kurslar, kadınlarımıza meslek edinme şansı sağlarken, kendi ekonomik özgürlüklerine sahip olmanın getirdiği güveni desteklemektedir. Üreten kadınlarımız ile ilgili ortak nokta, kendi ekonomik özgürlüklerine sahip olmanın getirdiği güven, hayata ve geleceğe daha olumlu bakmak, çocuklarına daha iyi annelik yapmaya başlamak…. Güçlerini birleştirerek daha özgün üretim yapabilmek.”dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.