BİSİKLET DAĞITIMI YAPILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BİSİKLET DAĞITIMI YAPILDI

Sağlık Bakanlığının Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi kapsamında, temin edilen 87 bisiklet 75. Yıl Ortaokulunda düzenlenen törenle ilkokul ve lisede okuyan öğrencilere dağıtıldı. Törene Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, Toplum Sağlığı Müdürü Refik BUDAK, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından, çocuk ve gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak sağlıklarının korunması, gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla başlatılan Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programımızın da içeriğine uygun olarak; “Fiziksel aktiviteyi teşvik projesi 2015-2018”  projesi kapsamında bisiklet desteği sağlanması için 4 yıl içinde bir milyon adet bisiklet, sektörün arz koşulları da dikkate alınarak farklı miktar ve zamanlarda temin edilecektir. Hedef gruplar çocuklar ve okullar, üniversiteler ve belediyeler olarak belirlenmiştir.

Program kapsamında; bisikleti olmayan, ailesi tarafından bisiklet temini mümkün olmayan, dersleri ve genel durumu itibariyle örnek teşkil eden ve sağlıkla ilgili kulüp ya da faaliyetlerde yer alan öğrenciler arasından, okul müdürü başkanlığında biri rehber öğretmen olmak üzere iki istanbul laminat öğretmenden oluşan komisyon tarafından seçilecek her okuldan birer öğrenciye bisiklet dağıtımı yapılması kararlaştırılmış ve ilçemizde ilkokullardan 29, ortaokullardan 28 ve liselerden 68 öğrencimize proje kapsamında bisiklet hediye edilmiştir. Öğrencilere bisikletlerine güle güle binmelerini söyleyen Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI bisikletlerini kullanırken mutlaka kasklarını takmalarını ve çok dikkatli olmalarını belirtti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.