" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BOYUNCA KİTAP OKU BİSİKLETİ KAP PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edremit Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen Boyunca Kitap Oku Bisikleti Kap Projesi ödül töreni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet ERTAŞ ve İlhan YAZAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ilçemiz ortaokul müdürleri öğrenciler ve […]

BOYUNCA KİTAP OKU BİSİKLETİ KAP PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edremit Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen Boyunca Kitap Oku Bisikleti Kap Projesi ödül töreni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet ERTAŞ ve İlhan YAZAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ilçemiz ortaokul müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılarak bilgisayar ve sosyal medya başında fazla zaman geçirmelerini engellemek amacıyla düzenlenen projede İlçemizde bulunan 18 ortaokulun öğrencileri yarıştılar. Oldukça fazla sayıda kitap okuyarak okullarında birinci olmaya çalışan öğrencilerimizin ödüllendirilmesinde okudukları sayfa sayıları baz alındı. 15 Ekim 2015 tarihinde başlayan yarışma 5 Mayıs 2016 tarihinde sona ermiş, öğrenci isimleri 10 Mayıs 2016 tarihinde Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılmıştı. Öğrencilerin kitap okumaya teşvik edilmesi anlamında büyük önem arz eden proje kapsamında İlçemizde en fazla kitap okuyan öğrenci 35.192 sayfa ile Akçay Nihat Tansoy Ortaokulundan Hatice YILMAZ olmuştur.

 

AMACIMIZ KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMIŞ BİR TOPLUM OLUŞTURULMASIDIR

Projeyle öğrencilerini kitap okumaya sevk eden ve bu anlamda onlara destek olan velilere de çok teşekkür edilerek bu projeyle hedeflenenin kitap okuma alışkanlığı kazanmış bir toplum elde etmek olduğu vurgulandı. Projeyle Öğrencilerin kitap okumaları sayesinde düşünce eğitimlerini de destekleyerek akıcı konuşma, etkili yazma yorumlama gibi becerilerinin de geliştirilmesi amaçlandığı belirtildi.

Öğrencilerin sporda sanatta ve bilimde elde ettikleri her türlü başarıda yanlarında olduklarını belirten Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA; en zararlı toplum cahil toplumdur. Cehaletin önüne geçen tek yol ise okumaktan geçer. Umuyorum her geçen yıl öğrencilerimizin başarıları ve okudukları sayfa sayıları artacaktır. Kendilerini kutluyorum dedi.

Ödül alan öğrencilerimizi tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ ise “Söz konusu eğitim olduğunda bizi asla yalnız bırakmayan Edremit Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. “dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.