" />
USD
3,6718
EURO
4,3256
ALTIN
151,3178

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Fiyatları

Yaşamış olduğumuz binalarda,konutlarda , işyerlerinde, okullarda vb.gibi aklınıza gelebilecek her türlü mekanda istenmeyen seslerden çevreyi yalıtarak, gürültünün vermiş olduğu zararlı etkileri en aza indirmek, kayıt stüdyolarını, sinemaları, konser salonlarını ve bunun gibi alanları yalıtarak daha kaliteli bir yaşam ortamı sunmak jeneratör, kalorifer, su tesisatları, hidrofor vb. gürültülü mahalleleri yalıtarak çevreye yayılan gürültüyü azaltmak için yapılan […]

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Fiyatları
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yaşamış olduğumuz binalarda,konutlarda , işyerlerinde, okullarda vb.gibi aklınıza gelebilecek her türlü mekanda istenmeyen seslerden çevreyi yalıtarak, gürültünün vermiş olduğu zararlı etkileri en aza indirmek, kayıt stüdyolarını, sinemaları, konser salonlarını ve bunun gibi alanları yalıtarak daha kaliteli bir yaşam ortamı sunmak jeneratör, kalorifer, su tesisatları, hidrofor vb. gürültülü mahalleleri yalıtarak çevreye yayılan gürültüyü azaltmak için yapılan uygulamalara‘’ses yalıtımı’’ adı verilir.

Gürültü kirliliği olarak adlandırdığımız her türlü sesin, düzensiz yapılı ve farklı frekanslı bileşenlere sahip olan ses topluluklarının hepsi ses kirliliğidir.Kısacası insan kulağına hoş gelmeyen tüm sesler gürültünün etkenidir.

Gürültüden ve rahatsız edici her türlü sesten, yaşadığımız ortamı arındırmak mümkündür.İstenmeyen seslerden kurtulmak için sesin yoğun olduğu mekana ses yalıtım süngeri ile uygulama yaparak istenmeyen seslerden kurtulabiliriz.Ses yalıtımı uygulamalarının tümünde en çok tercih edilen endüstriyel ürünlerden birisi ses yalıtım süngeridir.

Ses Yalıtımı

Yüksek sesleri kesmek, mekan içerisindeki seslerin dış ortama aktarılmamasını sağlamak, dış ortamdaki seslerin ise iç mekana gelmesini engellemek için yapılan uygulamaların çoğunda ileri teknoloji ile üretilen ses yalıtım süngerleri kullanılır.yüksek frekanslı gürültülerin yalıtımı için de geçiş kaybı sağlayan bariyerli ses yalıtım süngerleri,orta derecedeki gürültünün absorbe edilmesi için bondex süngerpan ideal yalıtım malzemelerindendir.İşyerlerinde ve evlerinizde kısacası ses yalıtım uygulaması yapılacak ortamda kullanılması gereken malzeme oldukça önemlidir.Profesyonel ekipler tarafından keşif yapılırken kullanılacak malzemede seçilmelidir.

Akustik ses yalıtımı sağlanması istenen mekanlarda akustik ses yalıtımı sayesinde yankı ve eko istenen düzeye getirilebilir. Yanmaz ve poliüretandan üretilen ses yalıtım malzemelerinden olan akustik süngerler piyasada en çok kullanılan yalıtım malzemelerindendir. Çoğunlukla kullanılan yumurta, piramit gibi yüzey çeşitliliği olan ürünler mekanın yapısına ve sesin boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.