BURHANİYELİLER GELENEKLERİNİ DEVAM ETTİRİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYELİLER GELENEKLERİNİ DEVAM ETTİRİYOR

 

Burhaniye de her ramazan ayında olduğu gibi bu yılda komşular bir araya gelerek sokaklarında verdikleri iftar yemeği geleneğini devam ettirdiler.

Her gün bir kişi mahallesinde sokağında komşularına iftar yemeği verme geleneği yıllardan beri devam ediyor. Özellikle Burhaniye’nin en eski mahalleleri olan Yunus, Geriş, Memiş Mahallelerinde bu gelenek aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz akşam Kuvva-i Milliye Bulvarı 92 numarada oturan 85 yaşındaki Hacı Hatice Tezcan komşularına iftar yemeği vererek bu geleneği devamını sağladı. Mahalle sakinleri bu gelenek bizlere atalarımızdan kaldı daha önceleri imece usulü yapılan yemekler iftar saatinde komşularla birlikte oruç açılır dualar edilirdi. Atalarımızın mirası olan bu geleneğimizi bizler hala devam ettiriyoruz. Ramazan ayı paylaşma ayıdır, hayır ayıdır. Bu akşamda bizlere hacı teyzemiz Mahallemizin büyüklerinden Hacı Hatice Tezcan teyzemiz verdi Allah kabul etsin dediler.

 

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.