" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Duaların bilinmeyen faziletleri

Dualar kişilerin sık sık diline getirdiği, ruhuna katarak da okudukları ve faziletlerini almaya çalıştıkları en büyük manevi güç olarak tanımlanabilir. Peki duaların bilinmeyen faziletleri nelerdir? Hangi dualar bizlere nelerin kapısını açmak için bekliyor? Sizler hangi sorunlar ve hangi çareler için duaları etmeli ve hangi faziletler için kaç tane hangi duayı okumalısınız merak ediyor musunuz? Bugün […]

Duaların bilinmeyen faziletleri
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dualar kişilerin sık sık diline getirdiği, ruhuna katarak da okudukları ve faziletlerini almaya çalıştıkları en büyük manevi güç olarak tanımlanabilir. Peki duaların bilinmeyen faziletleri nelerdir? Hangi dualar bizlere nelerin kapısını açmak için bekliyor? Sizler hangi sorunlar ve hangi çareler için duaları etmeli ve hangi faziletler için kaç tane hangi duayı okumalısınız merak ediyor musunuz? Bugün bizler sizlere merak edilen Fetih suresi ve Kureyş suresinin faziletlerini aktaracağız.

Fetih suresi faziletleri arasında kişiyi sıkıntılardan kurtarmak yer alır. İçinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmak isteyenler okuyabilir. Özellikle bir dileklerin ve arzularının yerine gelmesini isteyenler ise gusül abdesti alarak cumartesi gününden başlayarak ilk olarak 1 kez, Pazar günü 3 kez, pazartesi günü 5 kez, Salı günü 7 kez, Çarşamba günü 7 kez, Perşembe günü 7 kez ve Cuma günü de sela okunmadan önce ki zaman diliminde 11 kez okunması önerilmektedir. Yani toplamda 41 kez yapıyor olacak. Bu süreç tamamlandıktan sonra kişi dilediğini tekrar edecek ve hayırlı olmasını dileyecektir. Bir başka rivayete göre 40 gün boyunca ara vermeden Fetih suresini okumak yine dileklerin ve arzuların olması için yardımda bulunuyor olacaktır.

Bir diğer sure olan Kureyş suresi fazileti ise yine kötülüklerin yok olmasını sağlıyor olacak. Her gün günde 7 kez Kureyş suresinin okunması kötülüklerin şerrinden korunmak için kalkan olacaktır. Yine bereketli olmasını istediğiniz bir şeyin üzerine 7 kez Kureyş suresini okumak hayırlı olacaktır. Güzel ahlaka sahip olmak için ve yine zenginliği elde etmek içinde alimler 7 kez okunmasını rivayet etmişlerdir. Unutkanlıklardan da şikâyet edenler için okunması önerilen Kureyş suresi kısaca faziletleri ile şifa dağıtıyor olacak.

http://www.esmaulhusnasirlari.com/

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.