" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

CANBEY: GENÇLERİMİZE İŞ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

  Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey  “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” projesinin basına nitelikli işgücü istihdamına destek vermek amacıyla hayata geçirildiğini söyledi. BİK-İŞKUR İŞBİRLİĞİ Basının gelişimine ve nitelikli işgücü istihdamına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” Projesi sertifika töreni yapıldı. Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” […]

CANBEY: GENÇLERİMİZE İŞ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey  “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” projesinin basına nitelikli işgücü istihdamına destek vermek amacıyla hayata geçirildiğini söyledi.

BİK-İŞKUR İŞBİRLİĞİ

Basının gelişimine ve nitelikli işgücü istihdamına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” Projesi sertifika töreni yapıldı. Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” programı sertifika töreni Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımı ile birlikte İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

AMAÇ İSTİHDAM SAĞLAMAK

Gerçekleştirilen proje hakkında bir sunum yapan BİK Genel Müdür Yardımcısı Balıkesirli hemşehrimiz Mustafa Canbey, TÜİK’in 2016 yılında yayınlandığı İşgücü Araştırma Raporu’na göre gazetecilik ve enformasyon sektörünün %62,9 ile istihdam oranının en düşük gerçekleştiği üçüncü sektör olduğunu belirterek, sektördeki işsizlik oranının %15,9. civarında olduğunu hatırlattı.

 

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

İletişim fakültelerine her yıl 15 bin öğrencinin kaydolduğunu ve 5 bin civarında öğrencinin de mezun olduğuna dikkat çeken Canbey, “Kurum olarak bu noktadan hareketle elimizi taşın altına koyarak istihdama yönelik projeler gerçekleştirip, bu projeleri uygulamaya karar verdik. Nitelikli personel istihdamına yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında 50 öğrenci sertifika almaya hak kazandı” dedi.

 

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Canbey, “Burada 6 hafta boyunca alanında uzman hocalardan eğitim alarak mezun olan gazeteci adaylarımıza Sayın Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un teşrifleriyle sertifikalarını dağıttık. Hepsiyle tek tek tanıştığım, bu pırıl pırıl gençlerimize meslek hayatlarında hayırlı muvaffakıyetler diliyorum. Önümüzdeki süreçte basınımızı destekleyen yeni projelerle karşınızda olmayı umuyoruz” diye konuştu.

SERTİFİKALAR VERİLDİ

Sertifika töreninin yapılması ile son bulan programa Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, BİK Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yusuf Karakoç, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Ahmet Göktürk İnan, BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve Basın İlan Kurumu danışmanı Prof. Dr. Metin Kazancı katıldı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.