" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?

Varis çorabı, varisler nedeni ile oluşan ağrı, ayak şişmesi, kramp, yanma ve yorgunluk problemlerini azaltmak amacı ile kullanılmaktadır. Varis çorabının sürekli kullanımında varisin daha fazla ilerlemesine engel olduğu da bilinmektedir. Bununla birlikte varis çorabı varisi ortadan kaldırmaz. Varis çorabının gün içinde uyku vakti dışında her zaman giyilmesi önerilmektedir. Varis Nedir? Varis nedir sorusunun cevabı bacağımızdaki […]

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Varis çorabı, varisler nedeni ile oluşan ağrı, ayak şişmesi, kramp, yanma ve yorgunluk problemlerini azaltmak amacı ile kullanılmaktadır. Varis çorabının sürekli kullanımında varisin daha fazla ilerlemesine engel olduğu da bilinmektedir. Bununla birlikte varis çorabı varisi ortadan kaldırmaz. Varis çorabının gün içinde uyku vakti dışında her zaman giyilmesi önerilmektedir.

Varis Nedir?

Varis nedir sorusunun cevabı bacağımızdaki toplardamarların işlevinin bozulmasından kaynaklı bir rahatsızlık olduğudur. Bacaktaki toplardamarlar kanın temizlenmesi için kanı kalbe doğru yukarı taşırlar. Bu toplardamarlar üzerinde bulunan kapakçıklar kanın yerçekiminden dolayı aşağı inmesine engel olmaya çalışırlar. Kapakçıkların çapı genişlediğinde aşağı kan akışına engel olunamaz ve varis oluşur.

Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Varis nasıl tedavi edilir sorusuna cevap olarak birçok yöntem sayılabilir. Bu yöntemleri ameliyat ile veya ameliyatsız olarak iki grupta incelediğimizde, ameliyatsız yöntemlerin hem sonuçlar hem de iyileşme süresi açısından çok daha avantajlı olduğu bilinmektedir. Ameliyatsız ve acısız varis tedavi yöntemleri için www.varisklinik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.