" />
USD
3,6879
EURO
4,3420
ALTIN
151,3465

“BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ ÖNEMSİYORUZ”

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’de Kamu yararına hizmet üreten tüm kurum ve kuruluş temsilcileri ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Ayı münasebetiyle düzenlenen, “Gönül Sofrası” iftarında bir araya geldi. İftar programında konuşan Başkan Uğur, “Balıkesir için, Balıkesirliler için, Sayın Valimizin ifadesiyle; atanmış değil adanmış bir anlayışla hizmet veren, hizmet üreten, tüm kamu […]

“BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ ÖNEMSİYORUZ”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’de Kamu yararına hizmet üreten tüm kurum ve kuruluş temsilcileri ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Ayı münasebetiyle düzenlenen, “Gönül Sofrası” iftarında bir araya geldi. İftar programında konuşan Başkan Uğur, “Balıkesir için, Balıkesirliler için, Sayın Valimizin ifadesiyle; atanmış değil adanmış bir anlayışla hizmet veren, hizmet üreten, tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimizle, İftar Programımızda  aynı sofranın etrafında buluşmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Ayı münasebetiyle düzenlenen ‘Gönül Sofrası’ iftarlarına bürokratlar konuk oldu. Balkonuk Center’de düzenlenen programa Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, AK Parti Milletvekili Kasım Bostan, önceki dönem Milletvekilleri Cemal Öztaylan, Ali Osman Sali, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Baro Başkanı Yaşar Meyvacı, geçmiş dönem Belediye Başkanları Ziya Tan, Sami Gökdeniz, ilçe belediye başkanları ve kamu hizmeti veren tüm kurum ve kuruluş temsilcileri ile basın mensupları yeraldı.

 

BOSTAN: “MİLLETİMİZ TÜM DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ VERDİ”

 

Okunan Kuran-ı Kerim ile birlikte açılan iftarın ardından açılış konuşması için kürsüye gelen AK Parti Balıkesir Millietvekili Kasım Bostan, Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyada etnik ve mezhep örgütleri üzerinden kaos ortamı yaratılmak istendiğini söyledi. Terör örgütlerinin zulmünden kaçan 7 milyona yakın insanın vatanını terkettiğini ifade eden Bostan “Dünyayı yöneten, büyük devletiz diyenler bu insanlık dramına kulaklarını, gözlerini ve kalplerini kapatmışlardır. Ancak bizim milletimiz bin yıllık kadim değerlerinin öğretisi olarak, zalimin karşısında, mazlumun yanında olmuştur. Olmaya da devam etmektedir. Bu nedenle Suriyeli kardeşlerimizi, milletimiz bağrına basmış, onlar ile rızkını, ekmeğini paylaşmıştır. Bu yönüyle milletimiz tüm dünyaya insanlık dersi vermiştir. Bunu geçmişte olduğu gibi mutlaka tarihçiler kayda düşeceklerdir. PKK terör örgütü üzerinden de ülkemiz bölünüp parçalanmaya çalışılmakta ve dünyaya terör ülkesi olarak lanse edilmeye çalışılmaktadır. Devletimiz tüm kurumlarıyla hem PKK, hemde paralel yapı ile sonuna kadar mücadele edecektir. Mücadele etmekte kararlıdır” diye konuştu.

 

BAŞKAN UĞUR: “BALIKESİR GELİŞMİŞ KENTLER ARASINA ADINI YAZDIRACAK”

 

Kamu kurum ve kuruluşları arasındaki uyumlu çalışmanın önemine dikkat çeken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise sözlerine şöyle başladı:

“Balıkesir için, Balıkesirliler için, Sayın Valimizin ifadesiyle; atanmış değil adanmış bir anlayışla hizmet veren, hizmet üreten, tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimizle, İftar Programımızda  aynı sofranın etrafında buluşmaktan memnuniyet duyuyorum.

Biliyoruz ki  devletin işleyişi , hizmetleri  kamu yöneticilerimiz ve kamu görevlileri sayesinde yürüyor, devletimiz ve hükümetimiz bizlerin  şahsında temsil ediliyor. Görevimizin  kutsal, idealistlik isteyen  ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunu düşünüyorum. İnanıyoruz ki, Milletinin hizmetkarı olmayı şeref sayan bir kamu yönetiminin  yerleşmiş olması, ülkemizin geleceği açısından umut vericidir. Gelecekte de vatandaş odaklı ve sürdürülebilir kalkınma politikalarına uyumlu bir Kamu Yönetimi anlayışı ile ülkemiz belirlemiş olduğu hedeflere daha yakın olacaktır. Biliyoruz ki şehirlerdeki başarının olmazsa olmazı şehrin bütün bileşenlerinin bir araya gelmesinden, aynı hedef etrafında buluşmasından ve  ortak hareket etmesinden geçiyor. Bizlerin Balıkesir’in geleceği için ‘Biz’ duygusunu önceleyerek; iyi niyetle, uyum ve işbirliği içerisinde  aşamayacağı hiç bir engel bulunmamaktadır. İnşallah bu birliktelik sayesinde Balıkesir imizin çok kısa bir sürede gelişmiş kentler arasına adını yazdıracağına yürekten inanıyorum”.

 

UĞUR: “BALIKESİR İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ ÖNEMSİYORUZ”

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak 2014 yılında göreve başladıklarını hatırlatan Başkan Uğur, Balıkesir’de 210 merkez, 920 kırsal mahalle ve 20 ilçede hizmet verdiklerini söyledi. Balıkesir’i vizyon projeler ile farklı yerlere taşımak istediklerini söyleyen Uğur “Belediyemiz in hizmetleri, özellikle de vizyon projeleri tamamlandığında çok farklı bir Balıkesir ortaya çıkacak, inşallah o günleri hep beraber yaşayacağız. Yine bunun yanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, bütün birimlerimizle, İlçelerimizin ve  mahallelerimizin sorunlarını daha hızlı bir şekilde gidermek, bunlara çözüm üretmek gayret ve azmi içerisindeyiz. Bu anlamda  Sayın Valimizin öncülüğünde ve Kaymakamlarımızın bilgisi dahilinde sizlerle, yani tüm kurumlarımızla birlikte hareket etmeyi önemsiyoruz. İnşallah birlikte olursak, el ele verirsek, şehrimizin problemleri birikmeyecek ve  ortaya çıkacak bu yeni  sinerji sayesinde  hizmet verimliliği artacaktır. Balıkesir bizim ortak değerimiz. Mesele Balıkesir’in  meselesi olduğunda, her şeyi bırakıp birlik ve beraberlik içinde hareket edebiliyorsak, zaten baştan birçok hususu halletmiş oluyoruz. Bu ortak değerlerimiz etrafında, Büyükşehir belediyesi sınırları içerisindeki  tüm hemşehrilerimize  eşit yaklaşıyor ve  hizmet götürmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken tüm  insanımızın , hakkını hukukunu korumaya önem veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Marmara nın Parlayan Yıldızı Balıkesir imizin birlik ve uyum içerisinde potansiyelini daha çok ortaya çıkarabileceğine ve geleceğinin daha  başarılı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

VALİ YAZICI: “BİZLERİN BİRBİRİMİZLE ÇATIŞACAK, DİDİŞECEK, BİRBİRİMİZİN EKSİĞİNİ, KUSURUNU ARAYACAK ZAMANIMIZ YOK”

 

Kürsüye son olarak ise Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı çıktı. Konuşmasına iftara katılanları selamlayarak başlayan Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve milletvekili Kasım Bostan’ın konuşmalarının önemine dikkat çekti. Bu konuşmalara cevap vermek istediğini söyleyen Yazıcı “Sayın milletvekilimizin üzerine bastığı ve temas ettiği ve uzun yıllardır Türkiye Cumhuriyetinin sıkıntısı ve problemi haline dönüşmüş bürokrasi, siyaset çekişmesi noktasında bir şeyler söylemek istiyorum. Gediğimde yaptığım basın toplantısında da ifade etmiştim. Bizlerin birbirimizle çatışacak, didişecek, birbirimizin eksiğini, kusurunu arayacak zamanımız yok. Türkiye Allah’ın izni ile hepimizinde içinde bulunduğu ve gördüğü şekli ile şaha kalkmış, atalarımızın zamanında güçlendiği, şaha kalktığı bir noktaya doğru ilerliyor. Bu koşu da bu güzel hukukta hep beraber iken birbirimiz ile çatışmamız, çok küçük sorunları büyük sorunlarmış gibi düşünmemiz mümkün değil” dedi.

 

“DEMOKRASİYİ ÖZÜMSEYECEĞİZ VE HALKIN SEÇTİĞİ İNSANLAR İLE ANLAŞACAĞIZ”

 

Balıkesir’de göreve başladığı gün ilçe kaymakamları ile yaptığı toplantıdaki konuşmasından örnekler veren Vali Yazıcı “Geldiğim gün kaymakamlarımız ile yaptığım toplantıda şu şekilde ifade etmiştim: Arkadaşlar devletin başı sizsiniz mülki idare amirleri olarak. Ama eğer demokrasiye inanıyorsak, eğer demokrasinin zorunlu olduğunu düşünüyorsak, bir arada yaşamızın, ki bu topraklarda çok farkı görüşte ve çok farklı inançta, çok farklı düşünce de insanlar yaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasında. Beraber yaşamanın ön koşulu demokrasi ise bunu özümseyeceğiz, kabul edeceğiz ve halkın seçtiği insanlar ile mutlaka ve mutlaka anlaşarak karar çıkacak. Bunu bu millet için yapacağız. Bunu inandığımız ufka, atalarımızın zamanında ulaştığı zirveye ulaşmak için yapacağız. Tabi özelde de Balıkesir’imiz için yapacağız. İnşallah bürokrasinin başı olarak Sayın Vekilim, bürokrasinin çatışma değil, kolkola, omuz omuza iş üretmekte olduğunu size bürokrasinin başı olarak bunun sözünü veriyorum. Bunu takip edeceğim. Balıkesir’in Marmara Adası’ndan Ayvalık’a kadar, Susurluk’tan Edremit’e kadar tüm alanında, tüm noktalarında inşallah İlimiz için hayırlı olan, beldeniz için, ilçemiz için, köyümüz için, ülkemiz için hayırlı ve güzel olanların peşinde gideceğiz. Takıldığımız yerlerde de Sayın Vekilimiz Ankara’ya gelerek sizleri rahatsız edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.