" />
USD
3,6781
EURO
4,3448
ALTIN
151,1932

BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI

Balıkesir Sanat Merkezi 4-7 yaş drama grubu öğrencileri yıl sonu gösterisi olarak Ormanda kı Misafir adlı tiyatro oyununu geçtiğimiz hafta BSM sahnesinde sergilediler. Çocuklardan çok ailelerinin heyecanlı bekleyişleri gözlerden kaçmadı. Eylül ayından bu yana drama derslerini eksiksiz tamamlayan öğrenciler sahneye hakim bir şekilde sahnede ki yerlerini aldı. Oyunun içerisinde dans ve orf çalgılarından bir müzikli […]

BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Sanat Merkezi 4-7 yaş drama grubu öğrencileri yıl sonu gösterisi olarak Ormanda kı Misafir adlı tiyatro oyununu geçtiğimiz hafta BSM sahnesinde sergilediler.
Çocuklardan çok ailelerinin heyecanlı bekleyişleri gözlerden kaçmadı. Eylül ayından bu yana drama derslerini eksiksiz tamamlayan öğrenciler sahneye hakim bir şekilde sahnede ki yerlerini aldı. Oyunun içerisinde dans ve orf çalgılarından bir müzikli gösteride Sunan öğrencilerin hayvan kostümleri oldukça dikkat çekti. Yardımlaşmayı, temizliği, sağlıklı beslenmeyi anlatan minik oyuncular oyunun sonunda Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan tarafından katilim belgelerini aldılar.
Genel Sanat Yönetmeni katilim belgelerini verdikten hemen sonra şu şekilde bir açıklama yaptı; Drama yönteminde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenir. Drama, çocuğun utangaçlık, çekingenlik vb. olumsuz duygulardan arınmasını sağlar. Biz bugün verimli bir eğitim yılını geride bıraktığımızı görüyoruz çocuklarımız harika bir performans sergiledi. ” Dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.