BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI

Balıkesir Sanat Merkezi 4-7 yaş drama grubu öğrencileri yıl sonu gösterisi olarak Ormanda kı Misafir adlı tiyatro oyununu geçtiğimiz hafta BSM sahnesinde sergilediler.
Çocuklardan çok ailelerinin heyecanlı bekleyişleri gözlerden kaçmadı. Eylül ayından bu yana drama derslerini eksiksiz tamamlayan öğrenciler sahneye hakim bir şekilde sahnede ki yerlerini aldı. Oyunun içerisinde dans ve orf çalgılarından bir müzikli gösteride Sunan öğrencilerin hayvan kostümleri oldukça dikkat çekti. Yardımlaşmayı, temizliği, sağlıklı beslenmeyi anlatan minik oyuncular oyunun sonunda Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan tarafından katilim belgelerini aldılar.
Genel Sanat Yönetmeni katilim belgelerini verdikten hemen sonra şu şekilde bir açıklama yaptı; Drama yönteminde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenir. Drama, çocuğun utangaçlık, çekingenlik vb. olumsuz duygulardan arınmasını sağlar. Biz bugün verimli bir eğitim yılını geride bıraktığımızı görüyoruz çocuklarımız harika bir performans sergiledi. ” Dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.