" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Edremit’te yıllardır şehir içi trafiğinin yoğun olarak yaşandığı ve bu sebepten çeşitli sorunların ortaya çıktığı Çayiçi Caddesi, devamındaki Hamdibey Caddesi yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Atatürk Mahallesi’nde ulaşımın sıkıntılı olduğu Kartalevleri bölgesinde alternatif yeni yollar açılarak sıkıntılar ortadan kaldırıldı. Ayrıca mevcut yol da kozak taşı kaplanarak yenilendi. Edremit’te Kalkım yönü girişinde bulunan Hamdibey ve […]

KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te yıllardır şehir içi trafiğinin yoğun olarak yaşandığı ve bu sebepten çeşitli sorunların ortaya çıktığı Çayiçi Caddesi, devamındaki Hamdibey Caddesi yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Atatürk Mahallesi’nde ulaşımın sıkıntılı olduğu Kartalevleri bölgesinde alternatif yeni yollar açılarak sıkıntılar ortadan kaldırıldı. Ayrıca mevcut yol da kozak taşı kaplanarak yenilendi.
Edremit’te Kalkım yönü girişinde bulunan Hamdibey ve Çayiçi Caddesi’nde yenileme çalışmaları ekiplerin yoğun çalışmasıyla devam ediyor. Altyapı ve üstyapının baştan aşağıya yenilendiği bu iki caddede başlatılan çalışmalarda yağmur suyu drenaj hatları ve altyapı ile ilgili çalışmalar başta olmak üzere; 28 bin 700 metrekare parke taş kaplaması yapılıyor. Peyzaj düzenlemeleri ve aydınlatma sistemleriyle birlikte bir uçtan diğer uca düzenlemeler yapılan caddelerde çalışmaların tamamlanması ile yılların sorunları ortadan kalkmış olacak. Kalkım yönündeki Hamdibey Caddesi’nde başlayan ilk etap çalışmalarının ardından Cumhuriyet Meydanı’na kadar Çayiçi Caddesi’de yenilenecek. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremit’te kangren olmuş bu caddelerdeki sorunları ortadan kaldırmak için kolları sıvadık. İlçemizde birikmiş olan bu gibi sıkıntıları sırasıyla çözüme kavuşturarak trafiğin en yoğun olduğu bölgelerimizi rahatlatmak istiyoruz. Altyapı ve üstyapı düzenlemelerini tamamlayarak çağdaş ve modern kente yakışır bir hale getireceğimiz caddelerimizi kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Atatürk Mahallesi’nde yeni kurulan Kartalevleri bölgesinde çok dik olan rampa nedeniyle yaşanan ulaşım sıkıntılarına el atan Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından eğimin daha düşük olduğu yeni alternatif yollar açıldı. 431, 434, 435, 436, 437, 438, 439 sokak olarak adlandırılan yeni yollar sayesinde vatandaşların yaşadığı sıkıntılar ortadan kaldırıldı. Yeni açılan 7 yeni sokağın yanı sıra 440 numaralı sokakta parke taş döşemesi yapılarak yenilendi. Atatürk Mahallesi Muhtarı İrfan Kolçak, Kartalevleri olarak bilinen yerde yolun çok dik olması nedeniyle araç sürücülerinin ve yayaların büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, “Kartalevlerinin TOKİ yönünden yeni açılan yolları ile çok dik olan rampaya gerek kalmadan ulaşım sağlayabiliyoruz. Böylelikle mahalle sakinlerimizin çektiği sıkıntılardan kurtulmuş olduk. Ayrıca mevcut yolunda yenilenmesi bizleri oldukça memnun etti. Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya ve belediye ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da “Vatandaşlarımızın mutlu, huzurlu ve güvenli bir kentte yaşamaları için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni yerleşimlerin olduğu Atatürk Mahallemizde dik olan mevcut yola alternatif olarak yeni yol açtık. Artık vatandaşlarımız güvenli bir şekilde gidip gelebilecekler” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.