EDREMİT BELEDİYE MECLİSİ MEZBAHA İÇİN TOPLANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

EDREMİT BELEDİYE MECLİSİ MEZBAHA İÇİN TOPLANDI

 

Edremit Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantıda mobil mezbaha kurulabilmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne yer tahsisi yapılmasına karar verildi.

 

Edremit Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısının ardından bu kez olağanüstü olarak toplandı. Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkanlığında yapılan toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mobil Konteyner kesimhane” (mezbaha) kurması için mülkiyeti Edremit Belediyesi Tüzel Kişiliği’ne ait Zeytinli Mahallesi 2130 ada, 192 no’lu parselde bulunan 6 bin 307,33 metrekare yerin tahsis talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka mezbahanın önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek “Vatandaşların yediği etin nerede ve nasıl kesildiğini bilmeleri en doğal hakları. Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olan mezbaha kurulabilmesi için Zeytinli Mahallemizde eski Çanakkale yolu kenarında bulunan 6 dönüm yerimizi tahsis etme kararı aldık” dedi.

Toplantıda ayrıca Altınoluk Mahallesi’nde kapatılan Altınoluk Belediyesi’nin 25.12.2013 tarihli toplantısında aldığı kararlara istinaden iki ayrı yerde bulunan imar yolunda kalan özel mülkiyete ait yerlerin takas yolu ile kamulaştırma işlemleri için riyaset ve encümene yetki verilmesi kabul edildi. Kadıköy Mahallesi’nde okul alanında kalan ve özel mülkiyete ait olan 1110 no’lu parselin belediyeye ait eşdeğer bir taşınmaz ile takas yolu ile kamulaştırılma talepleri İmar Komisyonu’na sevk edildi. Edremit Körfez Dağcılık ve Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü ile Edremit Voleybol Aslanları Spor Kulübü’nün yardım talepleri incelenmek üzere Eğitim, Kültür, Sanat, Spor Komisyonu’na havale edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.