" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

PROF. KORUR’UN TUTUKLANMASI KABUL EDİLEMEZ

Balıkesir Tabip Odası Edremit Temsilcilerinden Çocuk Doktoru Gonca Bulut, Prof.Dr.Şebnem Fincancı KORUR’nun tutuklanması hakkında Balıkesir Tabib Odası adına gazetemize açıklamalarda bulundu. Bulut, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi;”Akademisyenlerin, gazetecilerin, aydınların, sanatçıların, kadınların, öğrencilerin, farklı inançlara sahip olan ya da olmayan insanların, LGBTi bireylerin, insan hakları savunucularının ve hatta milletvekillerinin bu denli baskı altında olduğu bir ülkede […]

PROF. KORUR’UN TUTUKLANMASI KABUL EDİLEMEZ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Tabip Odası Edremit Temsilcilerinden Çocuk Doktoru Gonca Bulut, Prof.Dr.Şebnem Fincancı KORUR’nun tutuklanması hakkında Balıkesir Tabib Odası adına gazetemize açıklamalarda bulundu.

Bulut, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi;”Akademisyenlerin, gazetecilerin, aydınların, sanatçıların, kadınların, öğrencilerin, farklı inançlara sahip olan ya da olmayan insanların, LGBTi bireylerin, insan hakları savunucularının ve hatta milletvekillerinin bu denli baskı altında olduğu bir ülkede artık demokrasiden söz edilemez.

 

İstanbul Tabip Odası ve Türk Tabipleri Birliği’nin çeşitli kurullarında görev alan, dünyada işkence ile mücadelenin mihenk taşı haline gelmiş İstanbul Protokolü’nün yazarlarından ve yürütücülerinden olan, yalnızca ülkemizde değil, Filistin’den Gazze’ye nice insan hakları mücadelelerine eşsiz katkılar veren Ablamız, Hocamız, Dostumuz, Meslektaşımız; Şebnem Korur Fincancı’nın nezdinde bir kez daha haykırıyoruz; özgürlüklerimize yönelik “göz dağı”larınıza boyun eğmeyeceğiz.

 

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu’nun bir an evvel serbest bırakılmaları için sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşırız.”

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.