" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AKÇAM’IN İSKELESİNDE ONARIM

Altınoluk Akçam Otel’de yenilenmeler sürüyor. Otelin tadilat ve tefrişatından sonra şimdi de 50 metre uzunluğunda ki iskelesinin bakım ve tamiratı yapılıyor. Ed-Bel’in durmak dinlenmek bilmeyen yönetim kurulu başkanı İbrahim YAKIN ‘’İskelemize yıllardır bakım yapılmamış. Artık çürüyen demir direk ve köşe bentlerini tamamen sökerek tahtalarıyla birlikte yeniden yapıyoruz. Çevresini küpeştelerle kapatarak sadece 2 taraftan denize inişli […]

AKÇAM’IN İSKELESİNDE ONARIM
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Altınoluk Akçam Otel’de yenilenmeler sürüyor. Otelin tadilat ve tefrişatından sonra şimdi de 50 metre uzunluğunda ki iskelesinin bakım ve tamiratı yapılıyor.

Ed-Bel’in durmak dinlenmek bilmeyen yönetim kurulu başkanı İbrahim YAKIN ‘’İskelemize yıllardır bakım yapılmamış. Artık çürüyen demir direk ve köşe bentlerini tamamen sökerek tahtalarıyla birlikte yeniden yapıyoruz. Çevresini küpeştelerle kapatarak sadece 2 taraftan denize inişli merdiveni olacak olan iskele daha güvenli ve sağlıklı olacak. Yan taraflardan atlanılamayacağı için iskelede güneşlenmek isteyenlerde rahatsız edilmeyecek. Geceleri ışıklandırılarak küçük sehpalar konulup aperatif yiyecek içecek servisleri yapılarak ayrı bir keyif ortamı yaratılacak. Ayrıca çocuklar için ‘’gezer iskele’’ yapılıp güvenle atlama imkânları sunulacak’’ dedi (Müdürümün yeniliklerine buluşlarını yetişmek neredeyse imkânsız).

 

İskelenin tadilatını üstlenen Hamit ve Tarık ustalarda iskeleyi plajda ki duşlara kadar uzatacaklarını ve tadilatın önümüzde ki günlerde bitirileceğini söylediler.

 

 

EGOLU MÜDÜRLER !!!

Annem, babamızı kaybettiğinde 30 yaşlarındaymış. Ve babam her halde hastalığı nedeniyle durumunu anlıyormuş ve annemi hazırlamaya çalışıyormuş (en küçüğü benim 2 yaşlarında, ağabeyim 10 yaşlarında; üç çocuk. Tabi hayat zor geçecek).

 

‘’Bir işin oldu mu sakın ayak takımlarına gitme, en başına git. Büyük adamlar büyük insanlardır. Daha mütevazı olurlar. Çekinme sıkıntını ona belirt’’ dermiş.

 

Babam, Edremit’in Tapu Müdürü’ydü. Eski tapularda onun imzası vardır. Halen onu tanıyanlar bilenler ‘’Çok dürüst adamdı’’ derler.

 

Evet, şimdi birde şu zaman ki bazılarına bir bakalım. Bazı görevlerdekiler kendilerini her işin kâhyası sanıp amirlerince kendilerine yapılan ikazlara rağmen bildiklerini okurlar. Bu yalancılar gafiller yalanlarının meydana çıkacağını bilmezler. Ve tepetaklak gelirler zavallı küçük insanlar.

 

 

EDREMİT BELEDİYESİ RAMAZAN KOLİLERİNİ BÜYÜK BİR GİZLİLİK İÇERİSİNDE DAĞITIYOR

Edremit Belediyesi’nce hazırlanan 5000 ramazan kolisi 47 mahalle de muhtarlarla elbirliği içerisinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA ‘’Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek. Biz abartılı iftar yemekleri yerine ramazan hayırlarımızı evlere teslim etmeyi daha hayırlı gördük’’ dedi. Bu arada Akçay’ın en büyük mahallesi Sarıkız’ın muhtarı Nuray GÜNAÇAR  ‘’Belediyemiz yanında bazı hayırseverlerinde bağışları ile şimdiden ulaştığımız aile sayısı 500’ü buldu. Gizlilik içerisinde insanları incitmeden dağıtımları bayrama kadar sürdüreceğiz’’ dedi.

 

RAMAZAN 19

Mübarek Ramazan ayının yarısını geçtik. Bugün 19. En sıcak en uzun günler. Ama Allah kullarını çok seviyor, düşünüyor, kolaylık veriyor. En merhametli, insanların isyan edenlerine, inanmayanlarına bile rızıklarını bol bol veriyor. İnsanlara kalsak değil bir lokmasını paylaşmak, bir kaşık su da boğar. Allah’ın rahmeti sevgisi ne kadar yüce.

 

Ramazan da iki güzel duyguyu yaşarım. İftar saati milyonlarca kişiyle birlikte oruç açmak ve de sahuru o tatlı uykunuzu bölüp kalkarak sahurunuzu yapıp sabah namazınızı kılıp yatağınıza yattığınız an. Nasıl bir duygu ve gönül huzuru.

 

Allah herkesin ibadetlerini dualarını kabul etsin. Ne mutlu sağlıkla yapabilene.

 

BABALAR GÜNÜ

Oğlum da bende babamızı tanıyıp onların güvenini yeteri kadar tadamadan yaşayamadan büyüdük. Rahmetli anacığım biz hem annelik hemde babalık yaptı. Küçücükken yoldan geçenlere ‘’Baba’’ diye seslenir bize gel dermişim. Tabi aklım ermezken. Baba; güven, baba; kuvvet, baba; güçtür. Gecikmeli de olsa bütün babaların Babalar Günü’nü kutlar, canım babamın, eşimin ve de hayatta olmayan tüm babalara rahmetler diliyorum. Mekanları cennet olsun.

 

BAŞ SAĞLIĞI

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir’in aile büyüğü Ağabeyi Sakıp Demir’in vefatını üzüntüyle öğrendik. Merhuma Tanrıdan rahmet Demir ailesinie baş sağlığı ve sabırlar diliyorm.

 

 

 

 

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.