“BALIKESİR PULUSU”NUN KURS SONU SINAVI YAPILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

“BALIKESİR PULUSU”NUN KURS SONU SINAVI YAPILDI

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce sürdürülen Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatları kurslarından biri olan “Balıkesir Pullusu Kursu”nun Kurs Sonu Sınavı yapıldı. Kurslara devam eden ve sınavda başarılı olan kursiyerler Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan “Kurs Bitirme Belgesi” alacaklardır.

 

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, açılan kursun amacının unutulmaya ve kaybolmaya başlayan “Geleneksel El Sanatları” ve “Geleneksel Türk Süsleme Sanatları” alanında yapılan eserleri tanıtarak aslına uygun olarak öğretip, yeni elemanlar ve ustalar yetiştirerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla İlimizde açılan Geleneksel El Sanatları Kurslarımızdan “Balıkesir Pullusu Kursu” tamamlanarak sınavları da yapılmıştır. Dedi. İl Müdürü Mustafa Çaltı, Kursun açılmasında yer tahsisinde bulunan Balıkesir Ocak izi Derneği Başkanı Meral Taşlı’ya teşekkür etti. Bu tür faaliyetleri tüm mahallelerimizde yapmamız gerekir diyen Mustafa Çaltı, beraberinde Kurs Yöneticisi, İl Müdür Yardımcısı Abdullah Poyrazlı, Araştırmacı Nesrin İlbars, görevli Numan Özel ve Kurs Eğitmeni Nurhan Sökmen’le birlikte Kursumuzun İlimize ve kursiyerlerimize hayırlı olmasını, Kursa katılan tüm kursiyerlerin de Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazandıklarını belirtti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.