EDREMİT’TE RUHSATSIZ İŞLETMELERE İZİN YOK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

EDREMİT’TE RUHSATSIZ İŞLETMELERE İZİN YOK

 

Edremit Belediyesi ekipleri tarafından yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte ilçe genelinde iş yerlerine yönelik ruhsat denetimlerine hız verildi.

 

Edremit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri yaz sezonunun gelmesi ile ilçe genelinde iş yerlerine karşı denetimlerini arttırdı. Ekipler tarafından yapılan kontrollerde yeni açılanlar başta olmak üzere işyerlerinin “İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı” olup olmadığı kontrol ediliyor, ruhsatı bulunmayan işletmelere eksiklerini gidermeleri için süre veriliyor. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü yetkilileri işletmeleri yasal sorumlulukları hakkında bilgilendirdiklerini belirterek mevcut bilgi, belge ve kayıtlarını yetkililerin her an incelemelerine hazır bulundurmaları gerektiğini ifade ettiler. Yaz sezonun gelmesi ile denetimlerin daha sık bir şekilde devam edeceğini kaydeden yetkililer yapılan denetimler sonucunda eksikliklerin giderilmesi için tanınan süre içerisinde evraklarını tamamlamayan iş yerlerine karşı kapatmaya kadar varan cezai işlemlerin uygulandığını bildirdiler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da kayıt dışı çalışan işletmelerin önüne geçebilmek için periyodik olarak devam eden denetimlerin sıklaştığını belirterek, “İş yerlerinin kontrollerini yaparak, ruhsatsız olanları tespit ediyoruz. Bu iş yerlerini kayıt altına alıp, haksız rekabeti önlemek istiyoruz” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.