EDREMİT’TE RUHSATSIZ İŞLETMELERE İZİN YOK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

EDREMİT’TE RUHSATSIZ İŞLETMELERE İZİN YOK

 

Edremit Belediyesi ekipleri tarafından yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte ilçe genelinde iş yerlerine yönelik ruhsat denetimlerine hız verildi.

 

Edremit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri yaz sezonunun gelmesi ile ilçe genelinde iş yerlerine karşı denetimlerini arttırdı. Ekipler tarafından yapılan kontrollerde yeni açılanlar başta olmak üzere işyerlerinin “İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı” olup olmadığı kontrol ediliyor, ruhsatı bulunmayan işletmelere eksiklerini gidermeleri için süre veriliyor. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü yetkilileri işletmeleri yasal sorumlulukları hakkında bilgilendirdiklerini belirterek mevcut bilgi, belge ve kayıtlarını yetkililerin her an incelemelerine hazır bulundurmaları gerektiğini ifade ettiler. Yaz sezonun gelmesi ile denetimlerin daha sık bir şekilde devam edeceğini kaydeden yetkililer yapılan denetimler sonucunda eksikliklerin giderilmesi için tanınan süre içerisinde evraklarını tamamlamayan iş yerlerine karşı kapatmaya kadar varan cezai işlemlerin uygulandığını bildirdiler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da kayıt dışı çalışan işletmelerin önüne geçebilmek için periyodik olarak devam eden denetimlerin sıklaştığını belirterek, “İş yerlerinin kontrollerini yaparak, ruhsatsız olanları tespit ediyoruz. Bu iş yerlerini kayıt altına alıp, haksız rekabeti önlemek istiyoruz” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.