" />
USD
3,7093
EURO
4,3630
ALTIN
152,8144

KADİR GECENİZ VE RAMAZAN BAYRAMI’NIZ KUTLU OLSUN

11 ayın sultanı olarak değerlendirilen Ramazan geldi gelecek, sıcaktı, uzun günlerdi derken işte bitti bile. Cuma gecesi 1000 aydan hayırlı Kadir Gecesi ve pazartesi de bayram. Ne mutlu Ramazan’ı gerçek anlamda yaşayabilenlere.   Benim Deniz 112 personeli. Görev gereği gün aşırı nöbet tuttu. Yani nöbetten çıktı eve geldi ve ertesi günü yine nöbete gitti. Allah […]

KADİR GECENİZ VE RAMAZAN BAYRAMI’NIZ KUTLU OLSUN
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

11 ayın sultanı olarak değerlendirilen Ramazan geldi gelecek, sıcaktı, uzun günlerdi derken işte bitti bile. Cuma gecesi 1000 aydan hayırlı Kadir Gecesi ve pazartesi de bayram. Ne mutlu Ramazan’ı gerçek anlamda yaşayabilenlere.

 

Benim Deniz 112 personeli. Görev gereği gün aşırı nöbet tuttu. Yani nöbetten çıktı eve geldi ve ertesi günü yine nöbete gitti. Allah kabul etsin orucunu da hiç aksatmadı. Zaman geldi ne iftar ne sahur yapamadılar. Ama görevlerini büyük bir özveriyle yerine getirdiler. Meslekleri gerçekten çok kutsal. İnsanlara bazen evlatlarından bile önce yanında olmaktalar. Dua alıyorlar bu da onlara bütün zorlukları unutturuyor. Allah’a emanet olsunlar. Kısmetse inşallah bayramın 1. ve 3. günleri de nöbeti var.

 

Evet, cümlemizin dualarının kabul olması dileğiyle bayramınız kutlu ve mübarek olsun.

 

 

BOZCAADA SAYIN ABBAS YEŞİLKUŞ

 

Bozcaada’ya yıllar önce birkaç kez gitmiştim. Geçen sene oğlum ‘’Annem , Bağbozumu varmış. Hep söylersin, götüreyim mi seni?’’ deyince çıktık yollara. Neyse. Feribot kuyruğundan sonra daya vasıl olduk. Programa göre traktörlerle bağbozumuna gidilecekmiş. Hemen katıldık. İnsanlarla üzüm topladık. Çok şenlikli güzel bir etkinlikti.

 

Dönüş yolunda traktöre bir genç bindi. Yeni Kaymakam’mış Abbas YEŞİLKUŞ. Yan yanayız. O da benim gibi hoşsohbet. Tanıştık. O gün göreve başlamış. Genç, idealist, dinamik. ‘’Seneye yine bağbozumundan görüşmek dileğiyle’’ dedik.

 

Dünde Deniz ‘’Anne bak ne göstereceğim’’ dedi. Aaa traktörün önünde Kaymakam bey ve ben. Çok hoş, bu fotoğrafı paylaşmışlar. Çokta güzel çıkmışız. Elimde şu an adanın belediye başkanı Sayın Dr. Hakan Can YILMAZ’ın hediye ettiği kalem var. Onunla hala yazıyorum. İnşallah kısmetse yine gitmek istiyoruz. Organizasyonları fevkaladeydi.

 

AKÇAY BAYRAMDA FULL DEĞİL ‘’FAUL’’

 

 

Artık maalesef yıllardır aldığı göçlerle haklı haksız yerli yersiz alınan ruhsatlarla dikilen inşaatlarla büyükşehirleri aratmayan Akçay yazlıkçısıyla tatilcisiyle her yeri doldurmakta. Pazarı, çarşısı, sokakları, sahilleri, Kordonu…

 

Geçen hafta araçları yoğunluktan dolayı Akçay merkeze sokmamışlar. Çok iyi olmuş. Keşke vize uygulansa diyesim geliyor. Görevlilerin işi çok zor Allah kolaylık versin. İnşallah mahallemize esnafımıza olumlu katkıları olur tatilcilerinde çektiğimiz sıkıntıya değer.

 

‘’EFSANE’’ YÜKSEL KASAPOĞLU

 

Değerli gazeteci arkadaşım Efsane Gazetesi’nin sahibi Yüksel bey. Sağolsun ara ara gazetesini kapıma iliştiriverir, bende büyük bir keyifle okurum.

 

Son sayısında BGC’nin ödül töreninden bolca söz etmiş. Bizim masanın fotoğrafını da kullanmış. Çok çok teşekkürler.

 

Değerli dostum, Cemiyetin kendisine sunduğu ödülü en çok hakedenlerden. Kendi yağında kavrulup, yazanı, çizeni, dağıtanı velhasıl her şeyi olduğu gazetesini her geçen gün ileriye taşıyor. Mesleğinin aşığı. Kendisini çok uzun yıllardır tanırım. Her zaman efendi saygılı. Ve de bilenler bilir bilmeyenlere de bir yeteneğini ben söyleyeyim; kendisi profesyonel bateristtir.

 

Arkadaşım tekrar tekrar kutlar, başarılarının devamını diler, gazeteni beklerim.

 

KAAN 5 TEMMUZ’DA ERKEKLİĞE ADIM ATIYOR

Benim Deniz’in çok sevip değer verdiği Balıkesir’de ki ağabeyi Ahmet BARBAROS’un biricik yakışıklısı oğlu Kaan, bayramın 1. günü Ekilmiş Düğün Salonu’nda yemekli mevlütlü bir törenle erkekliğe adım atıyor. Deniz’im o gün nöbetçi, maalesef gidemiyoruz. Ratibe – Ahmet BARBAROS çiftini evlatlarının damatlığını da görmeleri dileğiyle kutluyoruz.

 

 

RAMÇO’YA ACİL ŞİFALAR

 

Oğlumun Ayvalık acilden arkadaşı Ramazan sağlık nedeni ile özel bir hastanede başarılı bir operasyon geçirdi. Kendisine acil şifalar. En kısa sürede eski enerjisine kavuşması dileği ile.

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.