BAŞKAN YAVAŞ, ASLANDEDE HAYRINA KATILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

BAŞKAN YAVAŞ, ASLANDEDE HAYRINA KATILDI

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan mahalle hayırları bayramdan sonra da devam etti. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Daşkafa, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Yavuz, Fahrettin Dolar ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla Aslandede Mahallesinde düzenlenen hayra katıldı. Köylülerin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Yavaş halkla iç içe olmaya devam ediyor. Hayırda  dua edilip mevlit okundu. Hayırlar, köydeki vatandaşların sağladığı maddi ve manevi katkılarla yapılıyor.

Aslandede Mahallesinde  her yıl geleneksel olarak düzenlenen köy hayrı bu yıl Bayram sonunda yapıldı.  Düzenlenen hayra Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Daşkafa, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Yavuz, Fahrettin Dolar, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sındırgı Belediyesi Aslan Dede mahallesinde düzenlenen hayra merkezden gitmek isteyenler için ücretsiz araç kaldırdı.

 

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte mahallelerde hayırlar Mayıs ayında düzenlemeye başladı bu yıl Haziran ayında Ramazan ayının başlamasıyla hayırlar bayram sonuna kaldı. Düzenlenen hayırlarda köy sakinleri kendi ekmeklerini pişirip kendi yemeklerini yapıyorlar. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen hayırlarda vatandaşların kaynaşması sağlanıyor. Başkan Yavaş köyünde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yavaş, köy sakinlerinin sorunlarını dinleyip onlarla sohbet etti. Hayırda vatandaşlara helva dağıtan Başkan Yavaş,  hayrın düzenlenmesinde emeği geçen herkese Allah kabul etsin diyerek köyden ayrıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.