ÇOCUK KÖYÜ DOLDU TAŞTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

ÇOCUK KÖYÜ DOLDU TAŞTI

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Mega projelerinden biri olan Çocuk Köyü, Ramazan Bayramı tatilinde Balıkesirlilerin akınına uğradı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı ile 10 gün süre ile ücretleri 5 TL’ye inen Çocuk Köyü’nde uzun kuyruklar oluşurken, Balıkesirli çocukların tatilleri renklendi.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çocuklara bayramda en güzel hediyelerden birini verdi. Büyükşehir’in Mega Projeleri arasında yeralan Balıkesir Çocuk Köyü, Ramazan Bayramı tatilinde Balıkesirlilerin akınına uğradı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı ile 10 gün süre ile çocuklara bayram hediyesi olarak giriş ücretleri 5 TL’ye indirilen Çocuk Köyü’ne Balıkesirliler akın etti. Bayrama özel programlarında yeraldığı Çocuk Köyü’ne gelen çocuklar iki saat süre ile gönüllerince eğlendiler. Çocukları, Türkiye’nin en büyük çocuk eğlence merkezinde eğlenirken, aileler ise tesiste yeralan kafeteryada çocuklarının eğlencelerine tanıklık ettiler.

 

500 çocuğun aynı anda yararlanabildiği Çocuk Köyü, 12 milyon liraya mal olmuş ve 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştı.  Toplam 5 bin 880 metrekareye oturan, eğlence kompleksi bünyesinde 4 bin 500 metrekarelik kapalı alana 17 metre yüksekliğinde şişme bina ‘air dome’ inşa edilmişti. Bu yapıda 1 tane bin 500 metrekarelik ‘trambolin parkuru’, 18 tane ‘şişme çocuk oyun grubu’, 48 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde, 12 metre yüksekliğinde ‘tubby jump kaydırağı’ da eğlence kompleksinin bünyesinde çocukların hizmetine sunulmuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.