ÇOCUK KÖYÜ DOLDU TAŞTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

ÇOCUK KÖYÜ DOLDU TAŞTI

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Mega projelerinden biri olan Çocuk Köyü, Ramazan Bayramı tatilinde Balıkesirlilerin akınına uğradı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı ile 10 gün süre ile ücretleri 5 TL’ye inen Çocuk Köyü’nde uzun kuyruklar oluşurken, Balıkesirli çocukların tatilleri renklendi.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çocuklara bayramda en güzel hediyelerden birini verdi. Büyükşehir’in Mega Projeleri arasında yeralan Balıkesir Çocuk Köyü, Ramazan Bayramı tatilinde Balıkesirlilerin akınına uğradı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı ile 10 gün süre ile çocuklara bayram hediyesi olarak giriş ücretleri 5 TL’ye indirilen Çocuk Köyü’ne Balıkesirliler akın etti. Bayrama özel programlarında yeraldığı Çocuk Köyü’ne gelen çocuklar iki saat süre ile gönüllerince eğlendiler. Çocukları, Türkiye’nin en büyük çocuk eğlence merkezinde eğlenirken, aileler ise tesiste yeralan kafeteryada çocuklarının eğlencelerine tanıklık ettiler.

 

500 çocuğun aynı anda yararlanabildiği Çocuk Köyü, 12 milyon liraya mal olmuş ve 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştı.  Toplam 5 bin 880 metrekareye oturan, eğlence kompleksi bünyesinde 4 bin 500 metrekarelik kapalı alana 17 metre yüksekliğinde şişme bina ‘air dome’ inşa edilmişti. Bu yapıda 1 tane bin 500 metrekarelik ‘trambolin parkuru’, 18 tane ‘şişme çocuk oyun grubu’, 48 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde, 12 metre yüksekliğinde ‘tubby jump kaydırağı’ da eğlence kompleksinin bünyesinde çocukların hizmetine sunulmuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.