" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Seo’nun Geleceği Var Mı?

SEO’nun Geleceği Var mı? SEO web dünyası dendiğinde herkesin üzerinde durduğu önemli bir konu. Web sitelerindeki trafiğin önemli sayılacak bir bölümünün organik kaynak denen faktörler ile sağlanması, bu çalışmaların önemini gözler önüne seriyor. Markalar ve web siteleri için arama motorlarının ilk sırasında, ilk sayfasında ve ilk 3 içinde yer alabilmek son derece önemli. Arama yaptığınız […]

Seo’nun Geleceği Var Mı?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

SEO’nun Geleceği Var mı?

SEO web dünyası dendiğinde herkesin üzerinde durduğu önemli bir konu. Web sitelerindeki trafiğin önemli sayılacak bir bölümünün organik kaynak denen faktörler ile sağlanması, bu çalışmaların önemini gözler önüne seriyor. Markalar ve web siteleri için arama motorlarının ilk sırasında, ilk sayfasında ve ilk 3 içinde yer alabilmek son derece önemli. Arama yaptığınız bir ürünün düşünün. Hiç 2.sayfadaki bir adrese giriş yaptınız mı? Bu sorunun cevabının muhtemelen hayır olduğunu hepimiz biliyoruz.

  • SEO Çalışması Yaparken Farklı Firmalar Olduğunu Unutmayın

Arama motorlarının devreye girdiği andan itibaren süren SEO çalışmaları, her geçen gün yenilenmekte ve gelişmektedir. Sayfa sıralamasını belirleyen algoritmaların sürekli yenilenmesi ile birlikte ortaya çıkan yeni ihtiyaçların SEO çalışmalarında da birtakım yeniliklere gidilmesini zorunlu kılarken, değişimlere uyum sağlayabilme becerileri de markaların, web sitelerinin ve SEO uzmanlarının başarısı ile doğru orantılı olacaktır. Google’ın istediğinin her zaman için kullanıcı memnuniyeti olduğu unutulmamalıdır. Şirket politikası ve hedefleri gereği Google kendi karlılığı için değil müşterinin çıkarları için çalışmalarını sürdürmektedir.

2010 yılından itibaren daha da önemli hale gelen SEO çalışmaları, sosyal medya ağlarından gelen trafik akışının da devreye girmesi ile birlikte farklı bir boyuta gelmiştir. Google’ın sıralama çalışmalarının amaçlarının

  • Arama sonuçlarına uygun listeler yaparak
  • Kullanıcı deneyiminin kalitesini artırmak olduğu unutulmamalıdır.

SEO’nun geleceği var mı sorularının gündemde yer etmesinin temelinde yatan konu Google’ın her şeyden daha fazla müşteri deneyimlerine önem vermesinde yatıyor. SEO’nun hayatta kalma ihtimali de değişen ve yenilenen sıralama algoritmalarına uyum gösterip gösteremeyeceğinden geçiyor. Vizyonunu geniş tutan ve çalışmaların her aşamasında Google yeniliklerini dikkate alacak ekipler ile gelecekte de SEO çalışmalarının en az bugünkü kadar tercih edileceği gayet net bir şekilde görülebilir. Yapılacak çalışmalarda da Google mantığı ile düşünmek ve müşteri odaklı çalışmalara hız vermek gerekecektir. Tüketicilerin alışveriş yaptıkları anda bile Google aramasına devam ediyor olması SEO çalışmalarının da her zaman devam edeceğinin en büyük göstergesi olarak görülebilir. SEO bugün hala ayakta ve kısa zaman içinde kan kaybedeceğe benzemiyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.