SURİYELİLERE VERİLMESİ PLANLANAN TOKİ KONUTU SAYISI NEDİR VE BU KONUTLAR HANGİ İLLERİMİZDE YER ALMAKTADIR?

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

SURİYELİLERE VERİLMESİ PLANLANAN TOKİ KONUTU SAYISI NEDİR VE BU KONUTLAR HANGİ İLLERİMİZDE YER ALMAKTADIR?

 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Cumhurbaşkanının Suriyelilere TOKİ konutu verilecek yönündeki açıklamasını TBMM gündemine taşıdı. Akın’ın Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi şöyle;

“Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan NATO Liderler Zirvesi dönüşünde gazetecilere yaptığı açıklamada Suriyeli sığınmacılara TOKİ evlerinin verileceğini açıklamıştır. Bu konuyla ilgili olarak;

 

  • Cumhurbaşkanı tarafından hükümetinize bu konuda verilmiş bir talimat var mıdır?
  • Hükümetiniz tarafından TOKİ konutlarının Suriyeli sığınmacılara verilmesi yönünde bir çalışma yapılmış mıdır? Yapılmadı ise Cumhurbaşkanı’nın açıklamasından sonra bu konuda bir çalışma yapılacak mıdır?
  • Suriyelilere verilebilecek TOKİ konutu sayısı nedir ve bu konutların illere göre dağılımı nasıldır?
  • Türkiye genelinde satılamayan boş bulunan TOKİ konutu sayısı nedir? Bunların illere göre dağılımı ve satılamama nedenleri nedir?
  • Tüm Suriyeli sığınmacılara konut verilebilmesi için TOKİ yeni inşaat projeleri başlatacak mıdır?
  • Suriyeli sığınmacıların bir bölümünün TOKİ’den sağlanacak konutlarla barınma ihtiyacı karşılandığında tüm sorunları çözülmüş olacak mıdır?
  • Vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz için TOKİ’nin bedelsiz konut yapmak ve kendilerine teslim etmek gibi bir çalışması var mıdır?
  • TOKİ’nin engelli yurttaşlarımız için engellilerin erişebilirliğine uygun projelerle konut inşa etme çalışması var mıdır?”

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.