SURİYELİLERE VERİLMESİ PLANLANAN TOKİ KONUTU SAYISI NEDİR VE BU KONUTLAR HANGİ İLLERİMİZDE YER ALMAKTADIR?

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

SURİYELİLERE VERİLMESİ PLANLANAN TOKİ KONUTU SAYISI NEDİR VE BU KONUTLAR HANGİ İLLERİMİZDE YER ALMAKTADIR?

 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Cumhurbaşkanının Suriyelilere TOKİ konutu verilecek yönündeki açıklamasını TBMM gündemine taşıdı. Akın’ın Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi şöyle;

“Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan NATO Liderler Zirvesi dönüşünde gazetecilere yaptığı açıklamada Suriyeli sığınmacılara TOKİ evlerinin verileceğini açıklamıştır. Bu konuyla ilgili olarak;

 

  • Cumhurbaşkanı tarafından hükümetinize bu konuda verilmiş bir talimat var mıdır?
  • Hükümetiniz tarafından TOKİ konutlarının Suriyeli sığınmacılara verilmesi yönünde bir çalışma yapılmış mıdır? Yapılmadı ise Cumhurbaşkanı’nın açıklamasından sonra bu konuda bir çalışma yapılacak mıdır?
  • Suriyelilere verilebilecek TOKİ konutu sayısı nedir ve bu konutların illere göre dağılımı nasıldır?
  • Türkiye genelinde satılamayan boş bulunan TOKİ konutu sayısı nedir? Bunların illere göre dağılımı ve satılamama nedenleri nedir?
  • Tüm Suriyeli sığınmacılara konut verilebilmesi için TOKİ yeni inşaat projeleri başlatacak mıdır?
  • Suriyeli sığınmacıların bir bölümünün TOKİ’den sağlanacak konutlarla barınma ihtiyacı karşılandığında tüm sorunları çözülmüş olacak mıdır?
  • Vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz için TOKİ’nin bedelsiz konut yapmak ve kendilerine teslim etmek gibi bir çalışması var mıdır?
  • TOKİ’nin engelli yurttaşlarımız için engellilerin erişebilirliğine uygun projelerle konut inşa etme çalışması var mıdır?”

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.