KABUL EDİLEMEZ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

KABUL EDİLEMEZ

 

 

Ülkemizde yaşanan darbe girişimi kabul edilemez. Nitekim halkımız ile tüm demokratik kurum ve kuruluşlarımız da bu girişimi reddetmiş, bu belanın başarıya ulaşmasını engellemiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi her türlü darbenin ve vesayet düzeninin karşısındadır. Bu ülke , bu toplum darbelerden çok çekmiştir. Geliştirmeye çalıştığımız demokrasimizin en büyük sorunu darbelerin oluşturduğu hukuk sisteminin ve oluşturduğu demokrasi karşıtı anlayışların kalıntılarının hala varlılığını koruyor olmasıdır.  Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi bugün de  demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün yanında yer almıştır. Özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, laik demokrasiye karşı her girişim bugün olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet Halk Partisinin kararlı direnişi ile karşılaşacaktır.  Ülkemizde yaşanan darbe girişimi tüm siyasi görüşlere mensup toplumumuzun hep birlikte  karşı duruşuyla durdurulmuştur.  Bundan sonra da demokrasimiz, hukuk devletimiz, özgürlüklerimiz tehlikeye girdiğinde, şöyle ya da böyle vesayet altına alınma girişimleri yaşandığında toplumumuzun yine aynı duyarlılığı ve direnci göstereceğine inanıyorum.  Bugünden itibaren ülkemizde bir an önce toplumsal huzurun sağlanması,  özgürlüklerin güvencede olması; demokratik, laik parlementer sistemimizin güçlenmesi için gerekli adımların hızla atılmasını diliyorum.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.