KABUL EDİLEMEZ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

KABUL EDİLEMEZ

 

 

Ülkemizde yaşanan darbe girişimi kabul edilemez. Nitekim halkımız ile tüm demokratik kurum ve kuruluşlarımız da bu girişimi reddetmiş, bu belanın başarıya ulaşmasını engellemiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi her türlü darbenin ve vesayet düzeninin karşısındadır. Bu ülke , bu toplum darbelerden çok çekmiştir. Geliştirmeye çalıştığımız demokrasimizin en büyük sorunu darbelerin oluşturduğu hukuk sisteminin ve oluşturduğu demokrasi karşıtı anlayışların kalıntılarının hala varlılığını koruyor olmasıdır.  Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi bugün de  demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün yanında yer almıştır. Özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, laik demokrasiye karşı her girişim bugün olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet Halk Partisinin kararlı direnişi ile karşılaşacaktır.  Ülkemizde yaşanan darbe girişimi tüm siyasi görüşlere mensup toplumumuzun hep birlikte  karşı duruşuyla durdurulmuştur.  Bundan sonra da demokrasimiz, hukuk devletimiz, özgürlüklerimiz tehlikeye girdiğinde, şöyle ya da böyle vesayet altına alınma girişimleri yaşandığında toplumumuzun yine aynı duyarlılığı ve direnci göstereceğine inanıyorum.  Bugünden itibaren ülkemizde bir an önce toplumsal huzurun sağlanması,  özgürlüklerin güvencede olması; demokratik, laik parlementer sistemimizin güçlenmesi için gerekli adımların hızla atılmasını diliyorum.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.