ADD GÜRE ŞUBESİ’NDE SERGİ GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

ADD GÜRE ŞUBESİ’NDE SERGİ GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Güre Şubesi tarafından her yıl yaz sezonu boyunca her hafta gerçekleştirilen sergi günleri devam ediyor. Sergi günleri kapsamında Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği sanatçılarının karma sergi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Güre Şubesi’nin her yıl yaz döneminde başlattığı sergi günleri devam ediyor. ADD Güre Şube Başkanı Sinan Kahyaoğlu’nun da katıldığı karma sergi katılımcılarla birlikte Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı.  Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği sanatçılarının açtığı sergide amatör ve profesyonel çalışmalar birlikte yer alıyor. Yağlı boya, pastel ve cam baskı doku çalışmaları sonucunda ortaya çıkan 44 eserlik karma sergi sanatseverlerin ilgisine sunuluyor. Sergide emeği geçenlere teşekkür ederek sanatçılara sanata yaptığı katkılardan dolayı teşekkür belgesi veren Belediye Başkanı Kamil Saka, “İçerisinden geçtiğimiz bu buhranlı dönemde, sanatın ve sanatçıların güzel duygularla yaptığı bu etkinlikler bizim için güzel günlerin habercisi olsun diyorum. Ülke olarak layık olmadığımız şeyleri yaşıyoruz. Unutmamalıyız ki Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi; ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ve böyle olmaya devam edecektir” dedi. ADD Güre Şube Başkanı Sinan Kahyaoğlu da sergiye katılanlara teşekkür ederek sanatçılara Atatürk rozeti taktı. Balıkesirli sanatçıların karma sergisi bir hafta boyunca ADD Güre Şubesi’nde ziyarete açık kalacak. Sezon boyunca da her hafta Pazartesi günü sergi açılışları devam edilecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.