" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Çölyak Testi Nerede Uygulanmaktadır?

Çölyak hastalığı ince bağırsağın glüten proteinine olan alerjisidir. Çölyak hastası kişiler glüten içeren buğday, çavdar, arpa ve yulaf gibi ürünleri tükettiklerinde bağırsakları tahrip olur ve bu gıdaların emilimini gerçekleştiremez. Gelişim Tıp Laboratuvarları’nda uygulanan çölyak testi ile kişide çölyak hastalığının var olup olmadığı kesin bir şekilde öğrenilebilmektedir. PCR Testi Nedir? PCR testi bir tür tanı tekniğidir. […]

Çölyak Testi Nerede Uygulanmaktadır?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Çölyak hastalığı ince bağırsağın glüten proteinine olan alerjisidir. Çölyak hastası kişiler glüten içeren buğday, çavdar, arpa ve yulaf gibi ürünleri tükettiklerinde bağırsakları tahrip olur ve bu gıdaların emilimini gerçekleştiremez. Gelişim Tıp Laboratuvarları’nda uygulanan çölyak testi ile kişide çölyak hastalığının var olup olmadığı kesin bir şekilde öğrenilebilmektedir.

PCR Testi Nedir?

PCR testi bir tür tanı tekniğidir. Günümüzdeki en üst düzey tanı tekniği olan PCR ile çok düşük miktarlarda bulunan bir mikrobun bile çoğaltılarak tespit edilmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede birçok hastalığın erken dönemde teşhis edilmesi sağlanmakta ve olası kötü sonuçların önüne geçilmektedir.

İshal Tanısı Nasıl Konur?

İshal, bağırsağın bakteri, virüs ya da parazit nedeni ile enfekte olması durumu ile ortaya çıkar. İshalin oluşum nedeni kişinin yediği ve içtiği gıdalardır. İshale neden olan enfeksiyonu öğrenmek amacı ile Gelişim Tıp Laboratuvarları’nda gastrointestinal patojenler multipleks PCR testi uygulanmaktadır. Klasik yöntemlerden çok daha hızlı ve güvenilir sonuç veren bu testi yaptırmak için gelisimlab.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.